Aktivnost clanova na forumu ??

Aktivnost clanova na forumu ??

Postod destination_one u Čet Feb 05, 2009 15:52:16

Clanovi foruma prilicno su nezainteresovani na forumu... :?
potrebno je malo vise entuzijazma, da se stvari pokrenu i na ovom nivou. :)
Posljednji put menjao destination_one dana Sri Mar 25, 2009 15:25:46, izmjenjena samo jedanput
D 1
destination_one

Pridružio se: Pon Nov 03, 2008 12:41:03

Re: Aktivnost clanova na forumu ??

Postod nisveta.gluhalic-mizic u Sri Mar 04, 2009 15:21:28

POKUŠAJMO I DRUGE POTAKNUTI, KAKO BI U MNOGO ČEMU RAZVILI KONSTRUKTUVNU DISKUSIJU
I PRONAŠLI RJEŠENJA U PROBLEMIMA KOJA SU AKTUELNA. JAVITE SE,STIMULIRAJTE I DRUGE.
JA DAJEM TOME MALI DOPRINOS :ugeek:
nisveta.gluhalic-mizic

Pridružio se: Pet Maj 23, 2008 21:20:57

Postod mirakolo u Pet Jul 06, 2012 15:54:46

Clanovi su neaktivni, nema prijedloga, novih tema i savjeta.Uclanjenje na zabrinjavajucem nivou. A zasto ??

Posaknimo ih na uclanjenje i razmjenu: iskustava , znanja i misljenja. Kako postici ?? Mozda mi i dodje ideja

Pozdrav aktivnim clanovima i novodoslim u forum.
mirakolo

Pridružio se: Sri Jul 04, 2012 20:17:59

Postod mirakolo u Ned Jul 29, 2012 12:23:11

Aktivnost foruma je na jako niskom nivou.

Smatram da bi ORGANIZATOR FORUMA TREBAO POVREMENO NA FORUM STAVLJATI NEKU NOVU TEMU ako ništa a ono bar neku NA FORUM pod EDUKACIJA .

Sigurno je da bi se tako postaklo aktiviranje novih članova i aktivnost postoječih članova.

Nije dovoljno nešto organizovati, treba se to i održavati i činiti sve DA SE IDE NAPREDKU. Sigurno je da u tome veliki doprimos daje i organizator.

Npr.zgrada i dr.kada se napravi, trebaš stalno ulagati u to i održavati ga – jer u protivnom srušiće se. Ili npr. Tužbu, Prijedlog ili sl.nije dovoljno zavesti- DATI IM BROJ. Treba nešto konkretno raditi pa i donjeti meritornu odluku,jer u protivnom NASTAJE ZASTARA.

Edukacija je svima potrebna.

Stoga, moja konstatacija neka se uzme i KAO PRIJEDLOG ORGANIZATORU. Nadam se da će moj prijedlg biti prihvaćen.

Organizatoru Foruma unaprijed zahvaljujem na razumjevanju.
mirakolo

Postod nevenkagaragic u Pon Jul 30, 2012 19:23:58

Aktivnost foruma je na jako niskom nivou (osim citanja koja broje i po 200 dnevno na novim postovima) zahvaljujuci FORUMASIMA, a ne organizatoru ili administratoru.
Cini mi se da ovde i NEMA administratora...
To se vidi po pitanjima za pravnu pomoc koji mesecima ne dobiju odgovor.
U jednu ruku i razumem - najveci broj clanova foruma (proverite) su sudije i tuzioci koje ne zanima forum. Pretpostavljam da su oni najbrojniji citaoci.
Inace, na svakom forumu nove teme otvara forumas, bilo novi ili stari, administrator je tu samo da "pazi" na krsenje uslova.
Licno sam se fokusirala na 2 teme koje je zapoceo "antimafija", jer mislim da nema potrebe za otvaranjem neke nove - slicne.
Sto se tice "odrzavanja" i "edukacije"... ne verujem im nista (zaposlenicima BH pravosudja) i ne bih od njih ni primila savet, ali medjusobna razmena iskustava nas ("obicnih") forumasa - to da.
Opet nesto licno - ja sam uspostavila poznanstva sa osobama sirom BiH koje su me pronasle upravo preko bloga i foruma, a imaju slicna "iskustva" (NEGATIVNA) sa domacim pravosudjem. Medjusobno kontaktaktiramo, analiziramo, savetujemo i podrzavamo jedni druge...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod mirakolo u Sub Avg 18, 2012 12:31:59

PO RADU OVOG FORUMA isti bi mogao biti VRLO BRZO ZATVOREN- odbijen kao i predmetna tužba ili prijava JER NEMA ELEMENATA ZA proVODJENJE postupka.!

Ima dosta i dosta mnogo boljih foruma PRAVNOG KARAKTERA i boljih organizatora od kojih najviše i zavisi opstanak foruma.

AKTIVNOST ovog foruma OPĆENITO = 0 ; OCJENA je = NULA.
mirakolo

Postod nevenkagaragic u Sub Avg 18, 2012 23:22:40

mirakolo je napisao:PO RADU OVOG FORUMA isti bi mogao biti VRLO BRZO ZATVOREN- odbijen kao i predmetna tužba ili prijava JER NEMA ELEMENATA ZA proVODJENJE postupka.!

Ima dosta i dosta mnogo boljih foruma PRAVNOG KARAKTERA i boljih organizatora od kojih najviše i zavisi opstanak foruma.

AKTIVNOST ovog foruma OPĆENITO = 0 ; OCJENA je = NULA.

Sve "u skladu" sa osnivacem zar ne?
Nije se ni moglo ocekivati nesto kvalitetnije (od koga bi?)...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod mirakolo u Ned Avg 19, 2012 09:50:51

Draga Nevenka,
upravo tako. NIJE se moglo I NE MOŽE SE ni OČEKIVATI NIŠTA BOLJE od našeg pravosudje.ba……

Ćast malenom broju ljudi koje treba izuzeti od kritika.
Ali taj maleni broj je i suviše malem ,da se može reči i DA IH uopće i NEMA. Oni iz pravosudja boje se odgovarati i dati neki “savjet” - TOLIKO SU SEBIČNI, boje se da ĆE TAKO BITI LAKŠI i onda nema ni svrhe džepovima na njihovoj odječi NITI SVRHE DUBOKIH -velikih TAŠNA I “TAKULINA”….

Mirakolo je spreman uvijek dati odgovor (po svakom pitanju) onom nedužom ČOVJEKU koji je u problemu i vodi dugogodišje borbe sa NAŠOM TAKOM “gospodom” . I još viš je spreman UPRAVO ZATO ŠTO JE “GOSPODA” BAŠ TAKVA kakva je U RADU.
Ne bojim se kako će i dalje postupati u mom postupku i oće li i dalje se držati svoje izjave “ako se budete bunili samo će vam biti gore “. Da li se to može smatrati kao prijetnja ili se TOJ osobi iz pravosudja treba i zahvaliti JER UPRAVO JE drugim rječima – indirektno rekla DA SU TAKVI PROVODITELJI VLASTI, da vole da im se LASKA i DRUGO i te druge stranke dobro prolaze.

NEMOJTE IM se LASKATI i puniti džepove, MORAJU RADITI svoj posao. DALI SU I SVEĆANU ZAKLETVU PA JE SE IMAJU I PRIDRŽAVATI. :!:
Od uposlenika koji nedaju zakletvu prije stupanja na posao od njih se traži odgovornost na poslu i oni odgovaraju ako pogriješe bilo iz neznanja ili iz drugih razloga - pa ne znam zašto TI KOJI DAJU ZAKLETVU JOŠ TRAŽE IMUNITET po svaku cijenu.
mirakolo

Postod mirakolo u Pon Avg 20, 2012 13:04:24

Jako je žalosno da na ovom forumu ima malo GOSTIJU , te da je najveći broj gostiju bio 22 na dan 11.07.2012.godine u 22:40:01 sati.

Još žalosnije je to: da OD OFORMLJENJA FORUMA, od 2008.god.pa do danas kada ima 2156 članova uvijek je malo (bolje rečeno nikako ) gostiju.
TO I POKAZUJE DA NEŠTO NIJE UREDU. ONI IZ REDOVA PRAVOSUDJA, kojih je i najviše, UPOŠTE NISU ZAINTERESOVANI ZA NAPREDAK I EDUKACIJU….Zaključuje se da: UPOSLENICI PRAVOSUDJA SE OSLANJAJU NA DONOŠENJE ODLUKA “ NA OSNOVU SLOBODNE PROCJENE” koju su BUKVALNO SHVATILI a ne one slobodne ocjene koja je i u skladu Zakona.
Stoga su i mišljenja da im i ne trebaju ogledni primjeri iz sudske prakse kako bi njihove odluke uskladili sa istim primjerima.

Jako malo je i tema , a ni organizator se ne brine zbog toga i ne poduzima BAŠ NIŠTA ZA NAPREDAK.

Pitanje je i je li cilj organizovanja foruma ono što i kako stoji u pravilniku, ili se samo želi doći do saznanja kakvo je mišljenje gradjana O NJIHOVOM NEradu i koliko su gradjani upućeni u pravne norme i Zakone.....
mirakolo

Postod nevenkagaragic u Uto Avg 21, 2012 20:58:39

Trenutno stanje...
Forum je, ponavljam, izgubljen i promasen slucaj isto kao njegov osnivac (BH pravosudje)!
A zaboli njih za misljenje gradjana...