SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Re: SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Postod nevenkagaragic u Pon Feb 18, 2013 11:45:56

muricenes je napisao:Građani nezadovoljni pravosuđem: Sudski postupci otežu se godinama

BANJALUKA - Odjel za zaštitu građanskih i političkih prava Institucije ombudsmana za ljudska prava BiH prošle godine zaprimio je 637 žalbi građana koje se odnose na rad sudova.

U odnosu na 2011. godinu, zaprimljeno je 14 žalbi više, ali je u posljednje tri godine rekord zabilježen 2010, kada su ombudsmani dobili 653 žalbe na sudove.

"Građani se najčešće obraćaju zbog dužine trajanja sudskog postupka, ali i neefikasnog izvršenja sudskih odluka. Karakteristične su, takođe, žalbe na spora postupanja sudova u parnicama o uređenju imovinsko-pravnih odnosa između srodnika (nasljednika), komšija i drugo", kažu u Instituciji ombudsmana za ljudska prava BiH.

Kada su u pitanju "maratonski" dugi sudski postupci, sudovi uglavnom imaju opravdanja.

"Sudovi najčešće svoje nepostupanje u razumnom roku pravdaju nedostatkom ljudskih i materijalnih resursa, velikim brojem zaostalih predmeta, što za posljedicu ima pojavu da svaki novoregistrovani predmet po sistemu automatizma ima vjerovatnoću da će u nekom budućem vremenu biti predmet koji nije procesuiran u razumnom roku", upozoravaju ombudsmani.

Građani se ombudsmanima žalili i na ponašanje sudija i tužilaca

Inače, i advokati kažu da im se klijenti često znaju žaliti jer se sudski sporovi često otegnu, dok u sudovima ističu da čine sve kako bi se riješili nagomilanih predmeta.

U Osnovnom sudu Banjaluka kažu da kontinuirano preduzimaju aktivnosti s ciljem smanjenja broja predmeta.

"To se vidi iz činjenice da je u periodu od prije četiri do pet godina sudija bio zadužen sa po 3.000 predmeta, a sada sa oko 160 predmeta, čime je postignuta gotovo potpuna ažurnost u radu Suda", naglašavaju u Osnovnom sudu Banjaluka.

U toj pravosudnoj instituciji, pritom, tvrde da svakodnevno rade na održanju trenda smanjenja broja "starih" predmeta.

"Sud radi po principu hronološkog rješavanja predmeta", ističe Maja Vulić, portparol Osnovnog suda Banjaluka.

Interesantno je da je Institucija ombudsmana u prošloj godini zabilježila i određen broj žalbi građana na ponašanje sudija i tužilaca, o čemu je obaviješten disciplinski tužilac. Sve se završi bez kazne.

"Odgovori koje u ovim predmetima Institucija ombudsmana dobija od Ureda disciplinskog tužioca su uglavnom tipski u smislu da su razmotreni navodi pritužbe, te da je zaključeno da nema osnova za pokretanje disciplinskog postupka. Akti disciplinskog tužioca ne sadrže obrazloženje na osnovu kojeg je izveden zaključak", upozoravaju u Instituciji ombudsmana za ljudska prava BiH.

Naravno, sve se zavrsi BEZ KAZNI, a instituciju ombudsmena niko ne "sljivi" ni za sta!

Interesantno je da je Institucija ombudsmana u prošloj godini zabilježila i određen broj žalbi građana naponašanje sudija i tužilaca, o čemu je obaviješten disciplinski tužilac. Sve se završi bez kazne.

Zato je vise zalosna, nego smesna ova izjava Gorana Zubca u intrvjuu koji je dao "Nezavisnim novinama". Zar jos neko veruje u suplje price???

Goran Zubac: Nema dileme, obračunaćemo se s kriminalom i korupcijom - NN: Znači da možemo da očekujemo nova hapšenja? - ZUBAC: Da, biće tu i političara, ministara, vlasnika firmi, funkcionera, direktora, inspektora.... Iz izjava političkih rukovodstava vidi se da traže apsolutnu borbu protiv kriminala i korupcije, i to je dobro.
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod nevenkagaragic u Pon Feb 18, 2013 11:58:36

nevenkagaragic je napisao:
nevenkagaragic je napisao:Bravo FTV na dobrom pamcenju! Necu jos dodavati ... Iveljicu i Kovalu!

Kantonalno tužilaštvo Tuzla optužilo novinare Federalne TV da iznose laži prilikom izvještavanja o radu tuzlanskih tužilaca - međutim, brojne činjenice su prešućene
Sarajevo, 13.10.2010 - FTV

Kantonalno tužilaštvo Tuzla optužilo je novinare Federalne TV da iznose laži prilikom izvještavanja o radu tuzlanskih tužilaca. U saopćenju za javnost ponovo detaljno obrazlažu razloge zbog kojih su odustali od istrage protiv komesara tuzlanskog MUP-a Nedima Mutapčića. Iz Tužilaštva poručuju da su oni otvoreni za sve medije, te da predano rade na svim predmetima. Međutim, brojne činjenice su prešućene.

pripremili: Omer Hasanović i Avdo Avdić
Slika

Glavni tužilac Šesenam Ćosić baš je predan poslu. Toliko, da je, umjesto sa privatnog, svojoj djeci slao kredit sa službenog telefona. Dvije, tri, četiri marke. To je bilo greškom.

I njegov zamjenik Dragan Radovanović, vjerovatno greškom, obustavljao je istrage u predmetima Tuzlanska banka, Gradski saobraćaj, Ričko, Plava bolnica... S medijima je sarađivao - odlazeći od njih.

I Danica Kovačević se greškom smijala na masovnim grobicama. Greškom je organizovala i ražnjeve na iskopavanju masovnih grobnica. Greškom je obustavila i istragu protiv komesara Nedima Mutapčića zbog saobraćajne nesreće. Greškom je pritvorila i policajce koji su za sedam dana nepotrebno otkrili 10 kilograma heroina. I ona je slično sarađivala s medijima.

I Dijana Milić je greškom obustavila istragu protiv ubice Merseda Hadžića Švicarca zbog pucnjave na jezeru Modrac. Greškom nije donijela naredbu o provođenju istrage u predmetu Pravni fakultet. Greškom je sve dokumente o tom predmetu dijelila podobnim novinarkama i uposlenicama OSCE-a. Greškom je uzela i parket koji je je platio kriminalac Mersed Hadžić. I bez greške je sarađivala s medijima, preko portparola.

I nije ovo sve. Tužilac Mugdim Zulčić je greškom prijetio mladiću iz Živinica koji se, vjerovatno, zbog toga i objesio.
Stjepan Ćaćić je prije pet godina greškom obustavio istragu u predmetu Pravni fakultet.
Jasminka Djedović greškom nije pritvorila ubicu Beriza Kabilovića i njegove drugove nakon pucnjave u Romi. Dženeta Hadžić greškom dobija najlakše predmete u tužilaštvu.
Alma Džaferović greškom nije podigla nijednu optužnicu u predmetima ratnih zločina.
Slaven Koval je greškom napastvovao maloljetnicu iz Srebrenice. Greškom su se i u kući Ševala Bašića skrivali kriminalci.
I Kenan Balić je greškom obustavio istragu zbog nezakonite škole u Gornjoj Maoči.
Greškom je i Ivo Iveljić pijan dolazio na uviđaj i greškom je skrivao predmete protiv narko-dilera Emira Kodžage.
I portparol Admir Arnautović greškom je objavio detalje o seksualnom uzenimiravanju maloljetnice.

Dakle, ko griješi taj i ne radi. Dobro.

(FTV)

Radi (malog) podsecanja na "lik i delo" BH pravosudja, posebno tuzlanskog, kopirala sam post sa teme "Clanci o sucima kriminalcima BiH" od 13.10.2010. (strana 15 na kojoj ima jos mnogo slicnih primera). Umesto novog komentara, kopiracu svoj komentar na objavljeni tekst:

Secam se ja...slucaja Umije M. i jos mnogih, mnogih BH pravosudnih "bisera" (citaj sramotnih namestaljki).

Slucaj tuzlanskog tuzioca Koval Slavena je jedan od onih
koji ce i OSTATI skupljati prasinu u necijim ladicama AKO im to novinari
dozvole. Nisam jednom rekla da bas zahvaljujuci novinarima gradjani znaju sta se
radi, a pokusaji zataskavanja u cilju zastite nedodirljivih propadaju...

„Slaven Koval – ko je to?“

„Zrtve, posebno ostecenici u krivicnom postupku, nemaju nikakvih prava“ –
ovo je AKSIOM BH pravosudja! Ustavni sud BiH odbija apelacije ostecenih pod
izgovoroma da NEMA PRESUDE ni jednog suda u BiH! A KAKO ce biti kada zrtva NEMA
PRISTUPA sudovima u krivicnom postupku? Sve ide preko tuzioca po sluzbenoj
duznosti, a „profil“ tuzioca nam je poznat : od pomenutog Koval Slavena, pa
Temim Seada, pa Cosic Sesenama, uostalom i ovog „federalca“ zdravka Knezevica
(slucaj Temim i Dijana Milic)! Zalosno je da Milorad Novkovic, predsednik VSTV,
kao i njegov prethodnik Branko Peric, svoj polozaj koristi i usmerava u
zauzimanju za neprilicne tuzioce, umesto da ih kaznjava. Zato i jeste BiH najkorumpiranija
drzava u regionu, zato i jeste Evropski sud za ljudska prava u Strazburu zatrpan
tuzbama gradjana BiH protiv drzave. A disciplinski tuzioci kao papagaji
ponavljaju „nije
utvrđeno da postoji dovoljno dokaza da je počinjen disciplinski prekršaj ..., osim
naravno kad im se zatrese stolica od nekog savesnog poput nesrecne Dijane
Milic...e onda sve ide ekspresno! Sramota!

„Sluzbena duznost – kriminalni suci“

Zar nije zalosna cinjenica da ja jos uvek cekam odgovor Ustavnog suda na
moju apelaciju od 25.08.2009.godine? ZASTO? Sta pokusavaju? Da umrem? GADE MI
SE! Nema sanse da se da se ova kamarila moze reformisati...nema sanse!

Na kraju kazete „bice dobro ako vuk ne pojede magarca u slucaju
Umije M.“...ja mislim da ga je davno „pojeo“ samo sto mi gradjani to jos ne znamo (ili ne zelimo znati dok "vuk" ne dodje i pred nasa vrata).

Nedostižna pravda
Tuzla: Tri godine nakon napada na djevojčicu Umiju M.

Osumnjičeni i tužiteljica na godišnjem odmoru

Tri godine nakon što je četrnaestogodišnja djevojčica pretrpjela traumu zbog seksualnog uznemiravanja, ništa nije pomaklo s mrtve tačke. Krivac nije pronađen a kamoli procesuiran, papiri se premeću po ladicama a odgovornost prebacuje s jedne institucije na drugu poput vrućeg krompira

Autor Aleksandra Bosiočić-Dronjić
Srijeda, 24 Kolovoz 2011 14:45
Slika
Slavenka Džumhur

Tri godine nakon što je četrnaestogodišnja djevojčica pretrpjela traumu zbog seksualnog uznemiravanja krivac nije ustanovljen a kamoli procesuiran, papiri se premeću po ladicama a odgovornost prebacuje s jedne institucije na drugu poput vrućeg krompira

Autor: Aleksandra Bosiočić-Dronjić

Sjeća li se iko Umije M., četrnaestogodišnje djevojčice koju je pripiti muškarac vukao za ruku i nudio joj da mu s njim “bude dobro”, ispred kafane Leo u Bistarcu kod Tuzle, septembra 2008. godine? Djevojčica, koja je zbog proživljene traume u više navrata tražila pomoć psihologa, kao napadača je, na osnovu fotografija objavljenih u novinama, prepoznala Slavena Kovala, tadašnjeg prvog zamjenika glavnog tužioca i šefa Odjela za krvne i seksualne delikte u Kantonalnom tužilaštvu u Tuzli. Koval, koji je i danas tužilac, svojedobno je saslušan u svojstvu svjedoka potvrdivši da je rečenog dana boravio u kafani Leo ali i negiravši bilo kakvu umiješanost. Počela je, zatim, višegodišnja pravosudna trakavica kojoj se, bar kako sada stvari stoje, kraj ne nazire.

Predmet je oktobra 2008., iz Kantonalnog tužilaštva u Tuzli proslijeđen Federalnom tužilaštvu FBiH koje ga je, ocijenivši da prijavljeni događaj ukazuje na kršenje Zakona o ravnopravnosti spolova BiH, uputilo Tužilaštvu BiH. Odatle je pak ubrzo vraćen:
- Razlog je pravni stav Tužilaštva BiH da se malodobna osoba ženskog spola ne smatra, kako su naveli „ženom“ i zbog toga Tužilaštvo BiH smatra da nisu ostvarena zakonska obilježja krivičnog djela iz Zakona o ravnopravnosti spolova BiH - pojasnila je medijima, svojevremeno, federalna tužiteljica Hajrija Hadžiomerović-Muftić. Gotovo tri godine kasnije, ovaj predmet i dalje skuplja prašinu. U razgovoru za Žurnal Umijin advokat, Suad Kumrić, objašnjava:

- Izgleda da nema previše volje za vođenjem ovog predmeta, koji je neko gurnuo duboko u ladicu. Postoji bar sedam-osam elemenata koji omogućuju Tužilaštvu da donese odluku. Majka djevojčice obavijestila me je da su dolazila dvojica emisara, poslatih od strane lica koje je Umija označila kao napadača, da nude novac i druge pogodnosti u zamjenu za odustajanje od ovog predmeta. Majka je dala iskaz policiji, pod punom moralnom i materijalnom odgovornošću. Tu su i svjedoci koji su spremni sve potvrditi. Međutim, iz Federalnog tužilaštva nisu, tim povodom, kontaktirali ni Umiju niti njenu majku, kako bi dale zvaničnu izjavu. Inače, za tri godine ništa nije urađeno.

Slika
Slaven Koval

U tuzlanskom Tužilaštvu doznali smo da je tužilac Slaven Koval trenutno na godišnjem odmoru van zemlje. Advokat Kumrić nada se skorom očitovanju Federalnog tužilaštva, za koje se nada “da će sprovoditi zakon” prije nego odluči o daljim koracima. Kako je i predmetna tužiteljica Hadžiomerović-Muftić na godišnjem odmoru, za Žurnal govori glavni federalni tužilac Zdravko Knežević:

- Federalni tužilac predmet je proslijedio Tužilaštvu BiH smatrajući da se radi o osnovama sumnje da je počinjeno krivično djelo iz člana 27 u vezi sa članom 4 Zakona o ravnopravnosti spolova, koji je djelo iz pravne nadležnosti Tužilaštva BiH. Nakon dužeg perioda dobili smo obavještenje da se u ovom slučaju ne radi o djelu iz njihove nadležnosti. Tim povodom, pošto nismo našli osnova za gonjenje prema Krivičnom zakonu FBiH, obratili smo se ombudsmanima BiH smatrajući da se radi o interesantnom pravnom slučaju i pitanju iz oblasti ljudskih prava. Nekoliko puta smo urgirali i nismo dobili odgovor, ne znam iz kojih razloga, ali ćemo u svakom slučaju još jednom urgirati kako bi dobili mišljenje te institucije. U međuvremenu ćemo pokušati stupiti u kontakt s advokatom koji zastupa interese malodobne, te s njim dogovoriti da mi riješimo predmet u okviru nadležnosti, u smislu mogućnosti ili nemogućnosti primjene Krivičnog zakona FBiH, kako bi mu otvorili put da se apelacijom obrati Ustavnom sudu BiH radi dalje zaštite prava oštećene. Prema stanju u spisu koji mi imamo na konkretnu situaciju nije, po svemu sudeći, primjenljiv Krivični zakon FBiH ali do donošenja konačne odluke mi ćemo to sve detaljno preispitati i biti stoprocentno ubijeđeni i uvjereni u ispravnost, pravilnost i zakonitost naše odluke.

Žrtve nemaju nikakva prava

Suad Kumrić kaže da “čekanje na mišljenje ombudsmana nikako ne može biti razlog za Tužilaštvo da ne radi svoj posao”. Takođe dodaje da, prema njegovom mišljenju, postoji sasvim dovoljno elemenata za donošenje pravne odluke. Ombudsman Jasminka Džumhur za Žurnal objašnjava:

- Institucija ombudsmana nema mogućnosti da daje mišljenje. Mi nemamo individualnu žalbu, obraćanje jedne institucije protiv druge. Ako se pogleda naša izvorna nadležnost, mi postupamo prvenstveno prema individualnim žalbama. U konkretnom slučaju mi to možemo, prema službenoj dužnosti, u cilju zaštite prava ove malodobne osobe s tim što imamo ograničavajući faktor da ne možemo ulaziti u meritum suda. Ovo je pat pozicija u kojoj se svi ponašaju u stilu “ovo nije moja nadležnost”. Džumhur dodaje da advokatu ostaje mogućnost da podnese apelaciju Sudu u Strasbourgu jer pred sudovima u Bosni i Hercegovini nije osigurana adekvatna zaštita žrtve ili da se eventualno obrati Ustavnom sudu BiH. - Svako dalje odlaganje korištenja pravnih mehanizama i čekanje da će neko donijeti neku drugačiju odluku stavlja ovu žrtvu i dalje u tretman nezaštićenosti, objašnjava ombudsman. Ističe da je problem u tome što se Tužilaštvo BiH nije ni upustilo u proceduru dokazivanja, zbog uskog tumačenja Zakona o ravnopravnosti spolova kad je u pitanju “objekat zaštite”. Sem toga, ističe da “reformom krivičnog zakonodavstva u BiH nije osigurana dovoljna zaštita žrtava, ne samo u konkretnom predmetu već i u slučajevima ratnih zločina”.

- Žrtve, posebno oštećenici u krivičnom postupku, nemaju nikakvih prava – objašnjava Jasminka Džumhur.

U slučaju Umije M., tadašnji potpredsjednik Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH Zekerija Mujkanović medijima je izjavio da ”tužitelji i suci moraju zadovoljavati visoke standarde kako bi mogli biti imenovani na te dužnosti te da, ako se dogodi neko nedolično ponašanje sudaca i tužitelja, postoji ured disciplinskog tužitelja koji je potpuno neovisan i koji treba ocijeniti ima li u pojedinom slučaju kršenja etičkog kodeksa”:

Slika
Zdravko Knežević

- Očekujem da ova dva postupka, disciplinski i eventualno istražni, dadnu adekvatne odgovore na ovaj slučaj prenijela je, prije gotovo tri godine, Mujkanovićevu izjavu Federalna novinska agencija. Žurnal je uputio pitanje o sudbini ovog slučaja Uredu disciplinskog tužioca VSTV. U odgovoru koji smo dobili navodi se da je “Ured, nakon istrage sprovedene po službenoj dužnosti, okončao predmet bez pokretanja disciplinskog postupka protiv Slavena Kovala, tužioca Kantonalnog tužilaštva u Tuzli, jer nije utvrđeno da postoji dovoljno dokaza da je počinjen disciplinski prekršaj iz člana 57 Zakona o VSTV BiH.” Detaljne informacije o postupanju u predmetu nisu nam mogle biti dostavljene “u skladu s principom povjerljivosti iz člana 70 Zakona o VSTV”.

Nakon svega rečenog laik će zaključiti da se, tri godine nakon što je četrnaestogodišnja djevojčica pretrpjela traumu zbog seksualnog uznemiravanja, ništa nije pomaklo s mrtve tačke. Krivac nije pronađen a kamoli procesuiran, papiri se premeću po ladicama a odgovornost prebacuje s jedne institucije na drugu poput vrućeg krompira. Neko maliciozan još bi mogao pomisliti da će, kako stvari stoje, postati društveno prihvaćeno presretati djecu po sistemu “hodi da ti čiko nešto da”.

Nije, međutim, put ka pravdi uvijek tako spor i trnovit. “Tamo gdje svaki angažman smrdi na podvalu, odjednom se u nama probudi zvijer savjesnosti, brzine, njemačke efikasnosti”, napisao je, u povodu ekspresne demonstracije pravne efikasnosti na primjeru nedavno preminule tuzlanske tužiteljice Dijane Milić, Žurnalov kolumnist Ozren Kebo. Kad smo kod zvijeri, biće dobro ako vuk ne pojede magarca u slučaju Umije M.

Svjedočenje Umije M:

Rekao je: ”Šta fali ako je dijete?”

- Vidjela sam da ide za mnom ali sam mislila da ide svojim putem. On me uhvatio za duksericu, otimala sam, govorila mu da me pusti, a on me stalno vukao i govorio ‘Hajde sa mnom’-prenio je, svojedobno, Umijinu izjavu portal Tuzla Live. -Onda je iz objekta izašao neki muškarac i kako je išao prema nama govorio je ‘Pusti je, zar ne vidiš da je dete’, a ovaj je govorio ‘Neka šta fali’. Taj čovjek mu je još jednom ponovio ‘Pusti je’, kad se ovaj izderao na njega, taj ga je udario i taj napadač je pao. Ja se nisam mogla pomjeriti. Taj što me spasio mi je rekao ‘Idi, ako ustane ja ga ne smijem ponovo udariti’-prepričala je, još prije tri godine, djevojčica ovaj mučni doživljaj.

Na osnovu izjava svjedoka, utvrđeno je da je u kritičnom razdoblju u kafani, između ostalih, boravio i tužitelj Koval s prijateljem, radiologom dr. Draganom Obrenovićem. Ispostavilo se, takođe, da su se s mjesta događaja udaljili u Obrenovićevom crnom Citroenu C3. Djevojčica je izjavila da je napadač otišao u "crnom automobilu sa zasječenim zadnjim krajem".

Umijina majka Fadila M. kazala je Nezavisnim novinama - Tražila sam od inspektora da mi kažu ko je napao moje dijete i tek kad sam insistirala rekli su Slaven. Prezime mi nisu rekli, ali su rekli da je neko jako važan i uticajan i da ću na kraju sve saznati.

Koval ne samo da je negirao napad na djevojčicu, već je u dodao da je za njega, kao tužioca, u pitanju i postojanje krivičnog djela:

- Radnja hvatanja za ruku i ta rečenica, ne bih imao osnova, nema dokaza. Ako je bila neka borba, možda bi se moglo nešto tražiti, ali je to je vrlo klizav teren -konstatovao je tužitelj za Tuzla Live.

zurnal.info

Da se malo podsetimo...
Ovako se u BiH (Tuzlanskom kantonu) "obracunava" s kriminalom!
Novi link zurnalovog teksta:

Ombudsman Jasminka Džumhur za Žurnal objašnjava: - Institucija ombudsmana nema mogućnosti da daje mišljenje. Mi nemamo individualnu žalbu, obraćanje jedne institucije protiv druge. Ako se pogleda naša izvorna nadležnost, mi postupamo prvenstveno prema individualnim žalbama. U konkretnom slučaju mi to možemo, prema službenoj dužnosti, u cilju zaštite prava ove malodobne osobe s tim što imamo ograničavajući faktor da ne možemo ulaziti u meritum suda. Ovo je pat pozicija u kojoj se svi ponašaju u stilu “ovo nije moja nadležnost”... - Žrtve, posebno oštećenici u krivičnom postupku, nemaju nikakvih prava – objašnjava Jasminka Džumhur...
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Pon Maj 07, 2018 23:13:29, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Pon Feb 18, 2013 12:28:17

nevenkagaragic je napisao:Zanimljiva tema najnovijeg filma Danisa Tanovica...

Iz Žurnala do Berlinskog festivala - Samo jedna epizoda u životu punom diskriminacije - Radnja filma prati Nazifa koji izdržava svoju porodicu skupljajući staro gvožđe. Nazif će uraditi sve što je u njegovoj moći da spasi Senadin život ali će pritom u potpunosti iskusiti okrutnost savremenog društva – najava je filma - Kad sam se dogovarala sa Nazifom Mujićem, suprugom Senade Alimanović, kako da nađem njihov dom kad skrenem iz Lukavca prema Poljicama, rekao mi je: Kad dođeš do deponije, samo skreni lijevo i mi smo tu. U to vrijeme, Senadina priča još uvijek nije izašla na vidjelo i ona vjerovatno nije ni slutila da će izazvati toliku pometnju i jednog dana doći do Berlina i dalje. Senada je, za one koji ne znaju, Romkinja kojoj su tuzlanski ljekari u UKC Tuzla odbili pomoći jer nije imala novac da plati uklanjanje neživog ploda iz njene utrobe. Ovih dana stigla je vijest da novi film scenariste i reditelja Danisa Tanovića "Epizoda u životu berača željeza", nastao u produkciji SCCA/pro.ba, svoju svjetsku premijeru ima u zvaničnoj konkurenciji ovogodišnjeg Berlin Film Festivala, gdje će se takmičiti za prestižnu nagradu "Zlatni medvjed".

Hmmm... da li ce Danis Tanovic bas verno prikazati "samo jednu epizodu"???
Diskriminacija u BiH je SVAKODNEVICA!!!

Zato što nije mogla platiti bolničke troškove - Deset dana nosila mrtvu bebu u stomaku - Objavljeno: 30.11.2011. - 12:23 - Priča koja je ispričala za Žurnal govori o nehumanosti tuzlanskih ljekara i nemoći bračnog para od koje se ledi krv u žilama, a odigrala se u avgustu ove godine. Kako Senada nema zdravstveno osiguranje ljekaru nije ni išla – novca za preglede nije imala

Država za nečovjeka - Sramni spisak institucija koje su znale za šokantni slučaj Senade Alimanović - Objavljeno: 01.12.2011. - 10:10 - Također navodi da o vrsti i trajanju pruženih zdravstvenih usluga odlučuje isključivo postupajući ljekar, iako je Senadi jasno rečeno kako direktor ne odobrava zahvat bez osiguranja ili plaćanja usluge

Naravno, Senada Alimanovic, kojoj je bio ugrozen zivot, nije Goran Bregovic kojeg je ministar Rusmir Mesihovil LICNO vodao po svim mogucim snimanjima na koje gradjani inace cekaju mesecima i mesecima...

Neka je Danis Tanovic snimio ovaj film o istinitom dogadjaju... nadam se da je SVE prikazao...
Hoce li IKO od ovih institucija osetiti stid? Sumnjam... da ga imaju do ovoga ne bi ni doslo...

Ovim institucijama je Ured ombudsmena BiH 9.11.2011. uputio izvještaj u kojem se obrazlaže slučaj Senade Alimanović i potvrđuje njena priča. Institucijama je također izdata preporuka da u roku od 90 dana izvijeste o poduzetim mjerama. Činjenica da direktor UKC Tuzla do upita Žurnala “nikada nije čuo za slučaj Senade Alimanović” jasno upućuje na zaključak da niko od nabrojanih institucija nije našao za shodno pozvati kliniku ili posjetiti Senadu. Toliko o poduzetim akcijama. - Institucija Ombudsmena za ljudska prava Bosne i Hercegovine žalbu je primila od udruženja 'Zemlja djece' iz Tuzle, zbog, kako su naveli uskraćivanja zdravstvene zaštite S. A. iz Lukavca, licu slabog imovnog stanja i pripadnici romske nacionalne manjine u toku trudnoće, zbog, kako su naveli, činjenice da nema zdravstveno osiguranje, stoji u preporuci: - Jasno se u preporuci kaže i: “Ombudsmeni Bosne i Hercegovine smatraju da je u konkretnom slučaju došlo do diskriminacije žena koje pripadaju ranjivim grupama, u ovom slučaju pripadnica romske nacionalne manjine, zbog nemogućnosti da S.A. pravovremeno dobije adekvatnu njegu s obzirom na stanje u kojem se nalazila. Vlasti u Federaciji BiH s obzirom da nisu adekvatno iskoordinirale svoje aktivnosti i omogućile provođenje normativnog okvira koji uređuje oblast zdravstva, dovele su istu u diskriminirajući položaj. ”
Film Danisa Tanovića dobio srebrenog medvjeda - Kako smo se nadali: Nazif Mujić je najbolji glumac na BerlinaleuDeset dana je Senada Alimanović, Nazifova supruga, u stomaku nosila mrtav fetus jer tuzlanski ljekari nisu željeli da joj pomognu dok ne donese uplatnicu na 980 KM. Senada ima 31 godinu i sa suprugom i dvije kćerke živi u naselju Poljice u lukavačkoj opštini. Sa trećim djetetom bila je, prema vlastitoj procjeni, trudna pet mjeseci. Priča koju je ispričala za Žurnal govori o nehumanosti tuzlanskih ljekara i nemoći bračnog para od koje se ledi krv u žilama, a odigrala se u avgustu 2012. godine. Kako Senada nema zdravstveno osiguranje, ljekaru nije ni išla – novca za preglede nije imala. Film Danisa Tanovića u BiH još uvijek nije prikazan. U njemu su Senada i Nazif pred kamerama ponovili ono što im se desilo u tuzlanskoj bolnici. Nazif je dobro zapamtio detalje odnosa ljekara prema Senadi.

Mnogi, mnogi su DOBRO ZAPAMTILI sta im se desilo u tuzlanskoj bolnici, "slavnom" UKC-u...
"Film Danisa Tanovića u BiH još uvijek nije prikazan. U njemu su Senada i Nazif pred kamerama ponovili ono što im se desilo u tuzlanskoj bolnici. Nazif je dobro zapamtio detalje odnosa ljekara prema Senadi...Nakon višemjesečne "istrage" koju je Žurnal pratio zaključeno je da nema propusta i odgovornosti nadležnih u UKC Tuzla. Niko nije sankcionisan." Da, u UKC-u nikada niko nije sankcionisan ni za smrti pacijenata, ali oni redovno papagajski ponavljaju: "nema propusta i odgovornosti"... zato im je pravna sluzba najvaznija sluzba, uz dobre odnose sa tuziocima...
Svaka cast "Zurnal"-u koji je prvi objavio i pratio ovu pricu i Danisu koji je ovekovecio, kao i Senadi i Nazifu koji su pristali odglumiti sebe.
A UKC Tuzla i zastitnici klinike neka se stide (sumnjam da su u stanju).

Kad ništa ne glumiš: Nazifov 'Medvjed' i naše licemjerje (Piše: Elvir HUREMOVIĆ) - Ko bi danas uopće pričao o Nazifu Mujiću, Romu iz Poljica kod Lukavca, 'beraču željeza', da sinoć u Berlinu nije dobio nagradu?Zaboravljamo koliko je ta uloga bila bolna, krvava, koliko ponižavajuća, teška, turobna, upozoravajuća... Slaveći nagradu, izgleda, zaboravljamo na suštinu, na ono zbog čega je film ustvari i snimljen...Zaboravljamo da Nazif ništa nije glumio. Da ništa nije glumila ni njegova supruga Senada Alimanović, koja je danima u utrobi nosila mrtvu bebu tumarajući od vrata do vrata zdravstvenih ustanova u kojima joj nisu željeli pomoći jer nije imala 980 KM koliko košta operacija. Bez zdravstvenog osiguranja i novca vraćena je iz Tuzle, pokušala u Modriči, pa zatim s tuđom knjižicom završila u Doboju, gdje joj je doslovno u posljednji tren spašen život. Zaboravljamo, a ne bismo smjeli. Jer priča je ispričana, film snimljen, upravo da ne bismo zaboravili na bešćutnost, društva i države u kojoj živimo, ali i vlastito licemjerje.

Novinarka "Zurnal"-a Branka Mrkić-Radević je prva koja je pisala o strasnom iskustvu Senade Alimanovic u UKC-u Tuzla... Cestitke!

Novinarka koja je otkrila Nazifa i Senadu: Valjda će im život biti lakši..."Ako ova priča doprinese da bh. vlasti počnu ažurnije ispunjavati obaveze koje su preuzele akcionim planovima za Rome u BiH, ako prestane podrazumijevati kako je normalno da direktor zdravstvene ustanove sam vrši istragu protiv sebe i sam zaključi kako nije kriv, ako natjera institucije koje mjesecima znaju za ovaj slučaj i pritom šute i ne snose nikakvu odgovornost da promijene politiku, bit će to, dugoročno, mnogo veća nagrada za sve bh. Rome od priznanja iz Berlina."...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Pon Feb 18, 2013 13:06:15

nevenkagaragic je napisao:Ma nije valjda bas tako HITNO da vlasti bih istraze lekare?
Kako je zavrsilo "istrazivanje" SIPE pre gotovo 3 godine o cemu je redovno pisala "Slobodna Bosna"?
EVO KAKO - NIKAKO!
Zanimljivo isto 2009.godina kada je i novinarka iz Hrvatske ostala bez posla - "vruca" godina je bila i u BiH, no to ovde uvek zavrsava u stilu "tresla se gora..." RODILO SE UNAPREDJENJE!!!

INTERVIEW - Nataša Škaričić, novinarka koja je otkrila zdravstvene afere u Hrvatskoj - Zbog Farmala vlasti BiH hitno moraju istražiti ljekare porodične medicine - Novinarka Slobodne Dalmacija Nataša Škaričić otkrila je gotovo sve afere u hrvatskom zdravstvu posljednjih godina. - To ju je 2009. godine koštalo posla ali se nakon sudske presude vratila u Slobodnu Dalmaciju gdje je objavila tekstove o farmaceutskoj kompaniji Farmal koji su potaknuli istražitelje da na ispitivanje pozovu 500 ljekara. Škaričić za Žurnal govori o sličnostima korupcije u zdravstvu u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, ko naređuje podmićivanje ljekara i koliko je korumpiranih ljekara u Hrvatskoj te prijetnjama odnosno pritiscima od farmaceutskih kompanija

EDIT - Novi link teksta (zbog promena na portalu "Zurnal")

I sta bi?
"Sve po zakonu"... JACEG?

Poreske mahinacije Edina Arslanagića - Sumnjivoj firmi s Djevičanskih Otoka "poklonjeni" su milioni maraka - Bosnalijek je od 2006. do 2009. godine uplaćivao novac švicarskoj kompaniji za usluge širenja na rusko tržište, gdje je kompanija već imala partnera, jednu od najvećih ruskih kompanija za trgovinu lijekovima. Tokom 2010. i 2011. godine isti je posao za mnogo veće iznose povjeren jednoj kompaniji registrovanoj na Britanskim Djevičanskim Ostrvima, državi koja je u svijetu poznata kao poreski raj...Inspektori Finansijske policije sedmicama su pregledali Bosnalijekove knjige. Novi direktor kompanije Nedžad Polić požalio se novinarima na redovnoj godišnjoj konferenciji da su inspektori otišli bez pozdrava.

Gde su rezultati "istrazivanja" finansijske policije?

Nagrade za Moldavku Svetlanu, Libijca Ausama i Arapina Aboulgasema iako nisu prodali ni kutiju lijekova - Bosnalijek: Milion maraka za nepostojeće konsultantske usluge...Finansijska policija je istraživala Bosnalijekovo poslovanje u Moldaviji od 2006. godine i dokumente o tome proslijedila tužilaštvu u Sarajevu...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Pon Feb 18, 2013 13:26:21

muricenes je napisao:Samo jedno pitanje za Branku Perica:

ZAsto za 8 godina rada kao PREDSJEDNIK VSTV sa platom od preko 5.000 KM mjesecno - niste uradili apsolutno nista ?

Tako je, BRAVO muricenes... no na TO pitanje Branko Peric nikada nece odgovoriti, niti "visokoumno" novinarski analizirati (kako samo ON zna)...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Feb 21, 2013 00:50:28

Vidi, vidi... nema vise samoproglasenog advokata sudije Branka Perica, one "kulture dijaloga" Sanje Vlaisavljevic, ali evo, evo druge gospodje, Dusanke Majkic, koja je preuzela Sanjinu ulogu...
Jadni nebili i Peric i Majkic... zar vi ne znate gde su vam radna mesta? Okanite se novina i zaradjujte svoje plate tamo gde ih i primate!!!
O kakvoj pravdi govore ovo dvoje? Peric je odavno pokazao koliko drzi do pravde spavajuci u VSTV-u 8 godina! "Sve se vraca, sve se placa" neko rece...

Ići sudiji (Suda BiH) ne znači ići pravdi

Dušanka Majkić - 20.02.2013 17:57
Slika

Republika Srpska, kao inicijator i pokretač procesa promjena pravosudnog sistema BiH, veoma je zainteresovana da se taj značajan proces što prije i što uspješnije privede kraju.

Za tu priliku pozvana su mnoga značajna imena iz ove oblasti da se uključe u pronalaženje najboljih rješenja, a sve u cilju da se uočeni nedostaci u dosadašnjem radu Suda BiH, Tužilaštva BiH i VSTS što prije zakonski otklone, što predstavlja i samu suštinu strukturalnog dijaloga u BiH.

Nije neobično da je Republika Srpska za to najviše zainteresovana. Najteža krivična djela protiv srpskog naroda još nisu procesuirana. Istovremeno, odmazda nad srpskim narodom ogleda se i u visini presuđenih kazni, Srbima oko 1.500 godina, Hrvatima 156, a Bošnjacima samo 40. Srpski general Đukić dobio je kaznu zatvora od 24 godine za granatu koja je ispaljena 1995. godine, a za događaj u Tuzli iz 1992. godine još nije ni podignuta optužnica. I mnogi drugi slučajevi.

Svojevremeno, zajednička inicijativa Meddžide Kreso i SDA za osnivanje suda koji bi obesmislio vrhovne sudove entiteta predstavljala je dugi niz godina glavni cilj bošnjačke politike. Zato je Republika Srpska inicirala i mnogo uložila u strukturalni dijalog, očekujući da će se na osnovu snažnih argumenata stanje u pravosuđu BiH brže mijenjati. Međutim, stanje je i dalje obeshrabrujuće.

Prema posljednjim informacijama, Ministarstvo pravde BiH, koje ima značajnu ulogu u strukturalnom dijalogu, sačinilo je Nacrt zakona o sudovima BiH, prema kojem se umjesto toliko pominjanog apelacionog suda, Sudu BiH ostavljaju iste nadležnosti i karakteristike vrhovnog suda, što je izazvalo veliku pažnju u Srpskoj.

Naime, predstavnici Republike Srpske su bili sasvim jasni i argumentovani u svojim zahtjevima da Sud BiH može odlučivati samo o krivičnim djelima koja su definisana Krivičnim zakonom BiH. Takođe, jasno je rečeno da nikakav vrhovni ili sličan drugostepeni sud ne može biti podržan. Međutim, ovim nacrtom Sudu BiH ostaju nadležnosti za krivična djela utvrđena zakonima Republike Srpske, Federacije BiH i Brčko distrikta. Kao da ministar pravde BiH Bariša Čolak nije ni prisustvovao dosadašnjim sesijama strukturalnog dijaloga.

Posve je jasno da će i ovaj, kao i većina zakona koje kreira Ministarstvo pravde BiH, a da se prethodno ne konsultuje sa nadležnim ministarstvom Republike Srpske, doživjeti krah, jer neće dobiti saglasnost srpskih predstavnika u institucijama BiH. Istovremeno, to će ponovo pokazati da se demokratski princip o tri stuba vlasti u Bosni i Hercegovini još ne shvata na pravi način. Posebno ako se ima u vidu da Sud BiH nema svoje uporište u Dejtonskom ustavu.

Borbu protiv tog i takvog pravosuđa Republika Srpska vodi na različitim frontovima. Opstrukcije koje pokušavaju da zadrže postojeće stanje najvećim dijelom idu od orkestrirane probošnjačke politike, ali i institucija pravosuđa koje ne žele promjene ka pravičnom, efikasnom i nezavisnom pravosuđu.

U javnosti je nedavno objavljena vijest da je Apelaciono odjeljenje Suda BiH zatražilo od Visokog sudskog i tužilačkog savjeta BiH da pozove na odgovornost sudiju tog suda Branka Perića, koji je od svojih kolega pismeno zatržio da na opštoj sjednici suda budu analizirani stavovi Apelacionog odjeljenja izneseni u presudi u predmetu "Alija Osmić". Naime, Apelaciono odjeljenje zatražilo je od VSTS da se Perićeva javna kritika sudija Suda BiH ocijeni kao "neprimjerena i profesionalno nekorektna", jer "ne predstavlja pravilan način komunikacije".

U čemu je "krivica" sudije Perića? Naime, Apelaciono odjeljenje Suda BiH je u predmetu "Alija Osmić" zbog fizičkog i psihičkog zlostavljanja pripadnika HVO prvostepenu presudu od 11 godina smanjilo na tri godine, a umjesto Krivičnog zakona BiH, primijenjen je krivični zakon SFRJ. Takođe, sudija Perić se "drznuo" da bez znanja predsjednice Suda BiH Meddžide Kreso objavi autorski tekst u jednim dnevnim novinama, gdje je, radi poređenja, naveo, pored slučaja "Osmić", i slučaj "Damjanović", odnosno različite presude po gotovo istim krivičnim djelima. Zbog fizičkog maltretiranja Bošnjaka u Sarajevu braća Goran i Zoran Damjanović osuđeni su na 11, odnosno 10 i po godina. Nevjerovatno, ali oba slučaja, koji pokazuju pristrasnost i proizvoljnu primjenu prava od strane Suda BiH, u zavisnosti da li se radi o Srbima ili Bošnjacima, donesena su od istog sudije - Azre Miletić.

Sudija Branko Perić pozvao je svoje kolege na dijalog, na odbranu sudske časti i pravne struke. Vjerovao je da su dosadašnje objektivne kritike javnosti dodirnule i njihovu savjest. Za razliku od onih sudija koji godinama bez pogovora sjede i ćute u Sudu BiH, koji pristaju da budu marionete u rukama predsjednice Suda BiH, jedan častan čovjek usudio se da sam pokuša mijenjati "nova pravila" Suda BiH, koja se nikada i nigdje nisu mijenjala još od starog Rima. Zar ostale sudije Suda BiH nisu uočile mnogobrojne ozbiljne probleme na relaciji prvostepeni i apelacioni sud? Zar se niko od njih nije upitao zašto su prošle godine po žalbama ukinute sve prvostepene odluke koje su donesene u Odjelu za ratne zločine Suda BiH i šta to znači? Zar se baš niko od njih ne zapita zar je to normalna pojava? I zar nije očigledno da je o tome svemu, kao o prvorazrednoj pravnoj temi, morao odavno biti pokrenut dijalog između predsjednice Suda, koja kontroliše Apelaciono odjeljenje, i ostalih sudija?

A to je sudija Branko Perić jedino i tražio.

Nevjerovatno je da čak nijedan sudija iz Republike Srpske, zaposlen u Sudu BiH, ne samo što nije progovorio u korist struke, nego nije ni stao u odbranu kolege, sudije Branka Perića. Zašto tako strašno ćute sudije, zašto ćuti sudija koji je i profesor Miloš Babić, ali i ostale sudije iz Republike Srpske? Šta će odgovoriti svojim studentima ako ga o tome budu pitali? Jesu li, možda, privilegije koje drži u šaci predsjednica Suda BiH jače od nezahvalne borbe za vraćanje povjerenja građana ove zemlje koji godinama čekaju vrijeme u kojem će ponovo važiti da "ići sudiji znači ići pravdi"? Vrijeme koje je pred nama će to sigurno pokazati.

(Autor je poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH)

Nezavisne novine
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Feb 21, 2013 01:02:34

Komentari su "mrak"... znaju ljudi sta je UKC... kuca mraka!

"anonimustz 20 Februar, 2013, 13:27

na ukc u bi je operisali da joj je brat zlatko..ljudi moji prije ce vbam tudjin pomoc neg neko od odvratnih faca sa UKC-A..gore se nezna ko pije al se zna dami placamo….zene od doktora rade u racunovotstvu…ja ocima ih gledam svaki drugi dan pa me oci bole

ma-ja 20 Februar, 2013, 13:54

ukc je užas, tu nema dileme.. i uz zdravstveno osiguranje, ako nemaš štelu i keš - donji si.. hajd to što su uslovi užasni, to bi se moglo nekako i oprostit, ali osoblje… :evil: SVI se ponašaju ko da su Bogom dani, ko da si došao po milostinju… i koliko znam porodilište je najgore… :S

djavolica 20 Februar, 2013, 14:20

poenta nije u tome je li imala ili ne knjizicu ….u takvom stanju ne primiti zenu krajnje je bezobzirno i bezobrazno…u pitanju je bio zivot…a da li bi je dr.panic primio bez knjizice ..e to treba pitati njega
u svakom slucaju dr su jako bahati i osoblje…cast izuzecima kojih je jako malo…
mada najvise gledaju i klasifikuju pacijente po tome kad dodju kako su obuceni dotjerani i ostalo…i sama cinjenica da je romkinja u pitanju mnogo govori…

ploglamelka 20 Februar, 2013, 14:25

Na ginekologiji UKC doktori s gadnjenjem, ljutnjom i podsmijehom gledaju na pacijentice, smrknu se i prijeko gledaju ne bi li sprijecili ikakvo pitanje pacijentkinje. Iza kreveta prasina u sloju od 2 cm… I jos da im covjek bude zahvalan. Imam dovoljno novca ali ne dam za podmicivanje da bih dobila osnovna ljudska prava. Umjesto da porodjaj zenama bude najljepse doba u zivotu smrknuti doktori izgledaju kao iz pakla.

Onih nekoliko prijatnih ljudi ne mogu doci do izrazaja, i oni se skljanjaju terorizirajucim facama s puta."

Dobojski doktor spasio život Senadi Alimanović, supruzi dobitnika ˝Srebrnog medvjeda˝ - Priča o humanosti dr. Aleksandra Panića - Aleksandar Panić (39), specijalista ginekologije i akušerstva iz Doboja, koji je spasio život Senadi Alimanović, ukazanu pomoć vidi kao nešto što bi trebalo da bude svakodnevica u radu ginekologa. On je prije skoro dvije godine izveo medicinski zahvat nad trudnom Alimanovićevom i tada ovoj Romkinji iz sela Poljice u Tuzlanskom kantonu spasio život. Radi se o supruzi Nazifa Mujića, dobitnika “Srebrnog medvjeda” na Filmskom festivalu u Berlinu za glavnu ulogu u filmu Danisa Tanovića “Epizoda u životu berača željeza”. Za ovog doktora Dobojlije i pacijenti imaju samo riječi hvale, da je stručnjak, da je mnogima pomogao kad je bilo najkritičnije, da poklone odbija i da je skroman.
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Feb 21, 2013 12:52:26

PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Feb 21, 2013 13:04:57

nevenkagaragic je napisao:Skandalozno?
Neeee...pre bih rekla : OCEKIVANO!
Zar nije vec postalo uobicajeno?
Ima covek "duznika" iz vremena kad je bio MINISTAR MUP-a, zar ne?
Trulo, trulo, slazem se s piscem teksta, ali ne samo "na zapadu".

Skandalozno: Nestale fotografije sa uviđaja nesreće u kojoj je Sead Omerbegović udario pješakinju

četvrtak, 20 Oktobar 2011 08:20
Slika

Bivši ministar MUP-a TK Sead Omerbegović u ponedjeljak izjutra svojim automobilom udario je sedamdesetogodišnju pješakinju na pješačkom prijelazu u blizini Livnice čelika u Tuzli. Starica je prebačana na UKC Tuzla, a Sead Omerbegović je ostao da sačeka policijsku patrolu.

Ovo je prva neobičnost: Opće je poznato da je Omerbegović dok je bio ministar napustio mjesto nezgode koju je skrivio, kao i njegov kompanjon - sada već suspendirani policijski komesar - Nedim Mutapčić koji je redovito bježao sa mjesta nesreća u kojima je slupao tri službena automobila.

Zašto Omerbegović nije sada napustio mjesto nesreće? Zato što više nije ministar...

Ali, Omerbegović i Mutapčić imaju svoje poslušnike u MUP-u TK koji su spremni kršiti zakon, pravila i procedure i štititi ova "dva vozača - malo jača" od zakonskih sankcija za nesreće koje izazivaju i u kojima stradaju ljudi, uništavaju se materijalna dobra.

Tako su policajci PS Zapad gdje stoluje komandir Stjepan Jukić, nakon uvađaja izbrisali fotografije koje su dokumentovale mjesto i aktere nesreće koju je izazvao Sead Omerbegović. Slučajno? Nikako!

Naime, sve fotografije svih ostalih nesreća su sačuvane kako u digitalnom foto-aparatu, tako i na policijskim računarima. Samo Omerbegovića nema, pa nema...

Nakon što su se novinari zainteresirali za ovaj slučaj i od zvaničnika MUP-a TK zatražili informacije i fotografije, čelni ljudi su od komandira Stjepana Jukića zatražili informaciju šta je sa fotografijama sa mjesta događaja koje su zapravo - dokazi. Jukić je potvrdio da su fotografije izbrisane.

Nakon toga započinje druga neobičnost: Policajci PS Zapad su cijeli slijedeći dan obilazili fotografske radnje i pitali da li je, ipak, moguće sa digitalnog policijskog foto-aparata vratiti izbrisane fotografije.

Rezultat njihovih nastojanja da vrate izbrisano, za sada nam nije poznat, ali obećavamo: ako se volšebno nestale fotografije ipak pronađu, nastojat ćemo ih objaviti na Vidiportalu.

Za kraj, recimo da je famozna PS Zapad poznata po komandiru i policajcima koji su pokušali zataškati nezgodu koju je skrivio sada već suspendirani komesar Nedim Mutapčić, sletjevši sa zaplijenjenim Audijem u naselju Miladije. Nešto je trulo na Zapadu, zar ne?
Slika

vidiportal

Cuj : "Nešto je trulo na Zapadu, zar ne?"
Ja bih rekla "Na zapadu nista novo"... slicni su bas "dobro ustimani", ali je zato drzava "dobro" propala!

Sead Omerbegović-Dodolić dobro uštimani politikant

Ponedjeljak, 18 Februar 2013 11:47 | Autor K.H. |
Slika

Univerzitet u Tuzli je postao leglo propalih (nazovimo ih!) intelektualaca koji su čitav svoj život posvetili unapređenju vlastite gluposti.

I tako dobijemo Dodolića, profesora Političkih sistema i Uvoda u politologiju, koji u stvari ne zna ništa o politici ali o politikanstvu je doktorirao. Njemu je dovoljno što je i dalje parazit na budžetu TK a ko će držati predavanja nije ni bitno. Ionako je naučio da se bogati na osnovu svog nerada. Dodolićeva predavanja završavaju poslije dvadesetak minuta čekanja da se studenti potpišu i onda svi sretni i zadovoljni napuštaju učionicu. No vrhunac ove frustrirajuće Dodolićeve manipulacije predstavlja njegov referent, predsjednik stranke ASDA BiH, čovjek nesposoban za komunikaciju. Njegovo (ne)poznavanje politike neću dovoditi u pitanje ali kad smo kod dikcije smatram da bi hitno trebao posjetiti logopeda. Zaista je nehumano dopuštati takvim ljudima rad na Univerzitetu.

Studenti godinama tolerišu Dodolića samo zato što na ispitu (ako ne zaboravi da se pojavi) uveliko dopušta prepisivanje, te su visoke ocjene zagarantovane. Politika nikog i ne zanima! Nije bitno što su takvi poput njega na vlasti godinama, što takvi poput njega zaposle sebi slične i brane sebi slične. Nije bitno što na birou bezbroj mladih ljudi čeka posao koji im oduzima Dodolić i njemu slični. Nije bitno što bi ti ljudi profesionalno radili svoj posao. Nije bitno što je BiH tu gdje jeste zahvaljujući takvima kao što je on. Ništa nije bitno! Samo neka on upiše ocjenu, navikli smo da budemo neznalice.

Akademski građani malo sutra. Građani koji su navikli da ništa ne rade, ništa ne vide i ništa ne čuju. Građani koji su nesposobni formirati svoje mišljenje. E moj Dodoliću dok je tebe bit će i budala!

dosije.ba
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Ned Feb 24, 2013 01:08:45

"Slavno" tuzlansko pravosudje uz "slavni" UKC...POZNATO GODINAMA, nista novo nazalost!
JA TO ZNAM, a i jos mnogi...
STRANA 51

STRANA 52

A "krasnog" li drustvanceta u ovom tekstu...
POZNATIH je tu ihaha... od tuzilaca (da dodam i ja bar dvojicu - Ivo Iveljic, Slaven Koval) do Hipokratovih sledbenika (u negativnom smislu naravno)...
A sto se tice pisma Goranu Salihovicu, e gospodjo Jasminka Halilovic... i to ce "pojesti maca", po uzoru na drugara mu Sesenama Cosica dok je bio GLAVNI kantonalni tuzilac...

To sto ce (toboze) "SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora..." moze se komotno okaciti macku o rep! Pogotovo kad je u pitanju Goran Salihovic, tuzlanski kadar, a i drugar mu predsednik VSTV-a Milorad Novkovic isto bivsi tuzlanski kadar pored kojeg sve prolazi kao pored "turskog groblja". Kad ON (Novkovic) ne bi ODOBRAVAO ovakvo ponasanje tuzilaca - njihov NERAD i ZATASKAVANJA, ovakvih sramotnih krsenja ljudskih prava ne bi ni bilo, niti bi sud u Strazburu bio zatrpan tuzbama BH gradjana protiv vlastite drzave!
Gradjanima je inace poznata cinjenica da su tuzlanski tuzioci u CVRSTOJ SPREZI sa UKC-om, oni STITE njihov dugogodisnji kriminal, a VSTV-e to "aminuje"!

Nadam se da ce i tome uskoro doci kraj, bez obzira sto se UKC okruzio bedemom pravnika koji su cak osnovali i Udruzenje pravnika u zdravstvu FBiH - sta mislite zasto?
NICIJA nije do zore, pa nece ni njihova!

Neprofesionalno i protivzakonito ponašanje prisutno i u Kantonalnom tužilaštvu Tuzla
Subota, 23 Februar 2013 14:25 | Ažurirano Subota, 23 Februar 2013 23:53 | Autor Azra Bećirović |
Slika

Činjenica da je doza kriminala iz dana u dan sve veća, dokaz je pismo upućeno Goranu Salihoviću, glavnom tužiocu Tužilaštva BiH. Naime, gospodja Jasminka Halilović poslala je pismo gospodinu Goranu Salihoviću u nadi da će on reagovati na neprofesionalno i protivzakonito ponašanje Kantonalnog tužilastva u Tuzli. Ista smatra da jedino gospodin Goran može učiniti nešto po pitanju ignorisanja postupaka pokrenutih protiv počinitelja krivičnih dijela.

Obzirom da je na titlovanoj traci RTV SLON EXTRA bila obavijest da će od 18.02.2013.godine, SIPA BiH sankcionisati svakoga ko je počinio krivično djelo, a da se također mogu desiti hapšenja političara, ministara, direktora i inspektora gospodja Halilović Jasminka prijavila je imena osoba za koje smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela. Ista sebe navodi kao žrtvu neočekivanih prevarnih situacija i protivzakonitih postupaka od strane počinilaca krivičnih dijela.

Pismo upućeno Goranu Salihovicu te imena osoba za koje gospođa smatra da trebaju biti krivično gonjeni možete pročitati u nastavku teksta.

GOSPODINU GORANU SALIHOVIĆU, GLAVNOM TUŽIOCU

POŠTOVANI,

OČIGLEDNO STE VI I SIPA BIH POSLJEDNJE INSTANCE, KOJE BI MOGLE "NEŠTO" UČINITI U SPRJEČAVANJU OHOLOG PONAŠANJA TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, U POKRETANJU SANKCIJA ZBOG NJIHOVOG EVIDENTNOG NERADA I NJIHOVOG IGNORISANJA POKRETANJA POSTUPAKA PROTIV UČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJA POJEDINI TUŽIOCI TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA PRIKRIVAJU I ŠTITE, TIME POSTAJUĆI I SAMI UČINIOCI KRIVIČNIH DJELA, ZA KOJA IH NIKO I NE OPOMINJE.

ZA SVE PRIJAVE, ZA SVE NAVODE , ZA INDICIJE U PRIRODNU SMRT MOJE MAME, ZA ŠTO SUMNJIČIM DŽAMBIĆ LEJLU, UPOSLENICU JZU UKC TUZLA, ČIJI JE MOTIV ZA ZLOČIN PROTIV ČOVJEKA BILO PROTIVZAKONITO OTUĐIVANJE VEĆINSKOG DIJELA MAMINE IMOVINE, IMAM NEPOBITNE DOKAZE, KOJE SAM PODNOSILA UZALUDNO TUZLANSKOM TUŽILAŠTVU. MEĐUTIM, TO TUŽILAŠTVO ZATAŠKAVA SVE SLUČAJEVE, ČAK SE OGLUŠAVA I NA NALOGE FEDERALNOG TUŽILAŠTVA.

STOGA, JAVLJAM I VAMA O NEPROFESIONALNOM I PROTIVZAKONITOM PONAŠANJU TUZLANSKOG TUŽILAŠTVA, O ČEMU SAM JAVILA I SIPI BIH PUTEM E-MAILA, IZ KOJEG ĆETE DOPISA SAZNATI O DETALJIMA PRIJAVLJIVANJA.

S POŠTOVANJEM!

Imena i razlozi zašto se smatra da su počinitelji određenih krivičnih dijela

1. MEMIĆ EKREM, ZK referent ZK ureda u Lukavcu Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, KRIVOTVORENJE POTPISA I ISPRAVA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

EXPERTIZOM prof. DANE BRANKOVIĆ, dipl. graf. ing., broj: 28-03/12 od 18.07.2012.godine, potvrđeno je da je MEMIĆ EKREM krivotvorio moj potpis, kako bi falsifikovao dokumentaciju potrebnu saučesnici DŽAMBIĆ LEJLI iz Tuzle i njenom advokatu SEADU SARIHODŽIĆU iz Tuzle, u protivzakonitom sačinjavanju prividnog ugovora, kojim se prikriva drugi ugovor, tj. ugovor o poklonu, koji je za tu priliku protivzakonito raskinut, a kompletnu dokumentaciju o tome krivotvorio je Memić Ekrem, skrivajući je 5 i po godina.

2. MAŠIĆ SEJNA, ZK referent ZK ureda u Tuzli Općinskog suda u Tuzli: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PROTIVZAKONITA UKNJIŽBA.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

3. MEŠANOVIĆ DARINKA, sudija Općinskog suda u Tuzli: NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

4. TEŠIĆ MARICA, bankovni službenik NLB BANKE TUZLA: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.

5. MUJANOVIĆ HAJRUDIN, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, SPREČAVANJE DOKAZIVANJA, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, SVJESNO PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

6.ČEJVANOVIĆ DŽEVAD, kantonalni tužilac Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, IZNOŠENJE NEISTINITIH ČINJENIČNIH TVRDNJI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

7. GORDANA TADIĆ, zamjenik glavnog tužioca Tuzlanskog tužilaštva: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI, PRIKRIVANJE I ZAŠTITA POČINILACA KRIVIČNIH DJELA.

8. DŽAMBIĆ JASMIN iz Tuzle, Maršala Tita 66, sin DŽAMBIĆ LEJLE, unuk umrle HALILOVIĆ DEVLETE. Po nagovoru DŽAMBIĆ LEJLE, a kao nepodobno lice, protivzakonito potpisao OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI umrle, kako bi smišljeno spriječili moje zakonito potpisivanje tog važnog dokumenta koji se odnosi na moju mamu. Dao LAŽNU IZJAVU i iznio KLEVETU.

Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE, uposlenice JZU UKC Tuzla i ELMIRA ČIČKUŠIĆA direktora JZU UKC Tuzla.

9. DŽAMBIĆ LEJLA iz Tuzle, Maršala Tita 66, uposlenica JZU UKC Tuzla, anesteziolog-reanimatolog na hirurškom odjeljenju navedene ustanove: NESAVJESNO LIJEČENJE MAME DEVLETE HALILOVIĆ, te osnovana sumnja da je doprinjela ranijem maminom odlasku iz ovog života uz motiv protivzakonitog beskrupuloznog otuđenja gotovo kompletne mamine imovine; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito potpisivanje važnog akta OBAVIJEST O SMRTI I OBDUKCIJI mame DEVLETE HALILOVIĆ od strane DŽAMBIĆ JASMINA, sina DŽAMBIĆ LEJLE, čime je ona smišljeno spriječila moje izjašnjavanje u datom momentu, kada je obdukcija i bila neophodna s obzirom na sumnjive okolnosti u toku jednoipomjesečne hospitalizacije na neadekvatnom odjeljenju, odjeljenju na kojem radi DŽAMBIĆ LEJLA, zatim neracionalne jednostrane odluke o bespogovornom hitnom sahranjivanju čiji je inicijator bila DŽAMBIĆ LEJLA, kao i sumnjivog SKRNAVLJENJA MIRA POKOJNIKA 6-7mjeseci nakon sahrane; CILJANO "organizovanje" bolničkih posjeta mami, isključivo noćnih, čime je spriječila moje zadnje kontakte s mamom, što karakterišem kao SMIŠLJENI zločin protiv ljudskosti i sebično onemogućavanje susreta s budnom mamom u toku dana, te zbog takvog njenog samovoljnog određivanja ja nisam zaticala mamu budnu, čime je namjerno spriječila moje zadnje kontakte s mamom; SAMOINICIJATIVNA ZABRANA BOLNIČKIH POSJETA mojoj djeci POD IZGOVOROM DA JE TO "NJENO ODJELJENJE"; LAŽNI ISKAZI; NAVOĐENJE, PODSTREKAVANJE na protivzakonito falsifikovanje dokumenata od strane ZK referenta MEMIĆA EKREMA za potrebe DŽAMBIĆ LEJLE tj. za njeno lažiranje dokumenta nastalog na osnovu tih falsifikovanih dokumenata; OTUĐIVANJE, odnosno ODNOŠENJE maminih bankovnih knjižica iz maminog stana, četvrti dan mamine jednoipomjesečne hospitalizacije, i to u mom prisustvu, da bi kasnije LAŽNO IZJAVLJIVALA da sam se ja pojavila tek na dan mamine sahrane, a i tu izjavu je promijenila, dajući priznanje o tom neistinitom podatku, o čemu postoji dokaz; podizanje sveukupnog maminog novca(mamina mjesečna penzija iznosila je 1.800,00KM plus i nezanemarljivi novčani dodaci)- PODMUKLO PODMETANJE; KLEVETE; PRISVAJANJE NEPRIPADAJUĆE DOBITI.

10. ELMIR ČIČKUŠIĆ, direktor JZU UKC Tuzla: ZLOUPOTREBA SLUŽBENOG POLOŽAJA, NESAVJESTAN RAD U SLUŽBI.Uz saučesništvo DŽAMBIĆ LEJLE iz Tuzle.

Protiv svih lica su podnesene krivične prijave, sa svim materijalnim dokazima.

Međutim, Tužilaštvo Tuzlanskog kantona prvo ignoriše prijave, zatim ih neopravdano i nezakonito odbacuje. Postupajući po nalogu Federalnog tužilaštva za obnavljanje postupka, Tuzlansko tužilaštvo ponovo zataškava postupke i djela prijavljenih počinilaca.

Na ponovni nalog Federalnog tužilaštva Tuzlansko tužilaštvo se i ne oglašava, zatim povodom nepobitnog dokaza: pomenute EXPERTIZE, takođe, se ne izjašnjava, niti obnavlja istragu. Pri telefonskim pozivima Tuzlansko tužilaštvo nebulozno objašnjava odsustvo traženog tužioca/ tužilaca, odbija mogućnost direktnog razgovora, objašnjavajući to nepotrebnim, itd. itd. Moja nastojanja da se prijavljene osobe sankcionišu za učinjena krivična djela, podsjećaju na Sizifov sindrom. Iako je Federalno tužilaštvo postupilo prema svojim nadležnostima i ukazalo Tuzlanskom tužilaštvu na propuste, to tužilaštvo jednostavno je zaćutalo. Iz kojeg razloga štiti počinioce? Od njihovih pravilnih i zakonitih odluka zavise ishodi mnogih sudskih procesa. Ali, oni odluke NE DONOSE!

STOGA, BUDUĆI DA POSJEDUJEM SVU POTREBNU DOKUMENTACIJU U SMISLU NEPOBITNIH DOKAZA PROTIV SVIH PRIJAVLJENIH LICA, NAROČITO PROTIV DŽAMBIĆ LEJLE, INICIJATORA SVIH KRIVIČNIH D;JELA, UČINJENIH ZA NJEN INTERES I NJENE POTREBE, PRI ČEMU JE ONA SAUČESTVOVALA, PODSTREKAVAJUĆI DRUGE NA UČINJENJA, NE LIBEĆI SE DA U PROTIVZAKONITE RADNJE UVUČE I SVOG SINA DŽAMBIĆ JASMINA, UČINIĆU VAM DOSTUPNOM SVU DOKUMENTACIJU, NA OSNOVU KOJE TRAŽIM DA PREDUZMETE SVE NEOPHODNE RADNJE U RAZOTKRIVANJU POČINILACA KRIVIČNIH DJELA, KOJI I DANAS NESMETANO RADE NA SVOJIM SLUŽBENIM POLOŽAJIMA, UGROŽAVAJUĆI LEGALISTIČKI SISTEM, A NAROČITO DŽAMBIĆ LEJLA, "HIPOKRATOV ZAKLETNIK", KOJA I DALJE, BEZ IKAKVIH OGRANIČENJA, OBAVLJA SVOJ POSAO U JAVNOJ ZDRAVSTVENOJ USTANOVI UKC TUZLA.

dosije.ba
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Sri Feb 27, 2013 20:10:01

nevenkagaragic je napisao:Vrlo zanimljivo, rasprotranjeno u celoj BiH, a NAROCITO kad su u pitanju (eventualne) greske lekara
(i politicari, naravno).
Ovaj tekst to potvrdjuje, samo sto se moze primeniti na kompletnu BiH, ne samo TK.

Avdić: ˝U Tužilaštvu TK postoji ˝debela˝ korupcija˝

U slucaju smrti Nadje Arifovic 6 (sest) meseci NEMA nalaza sudskog vestaka...ili su pravi "strucnjaci"...
O cemu se ovde zapravo radi? O TRAZENJU PRAVE ISTINE ili SAKRIVANJU KRIVCA (ako bi to bio doktor)?
Zar je tuzilastvo bas toliko nesposobno (pa da se setimo slucajeva od pre godina i godina - na primer ubistva Joze Leutara)...
Cudno, kako god okrenes...

Slika
http://s26.postimg.cc/powwuk8xl/47_2_Av ... ifovic.jpg
"Dnevni avaz", 21.07.2010.

"Bravo, bravo" za BH pravosudje i "strucnjake" medicinske struke - sudske vestake!
Gde su oni "sposobni" i "slavni" sudski vestaci, samohvalisavi doktori?
Gde je napr. onaj tuzlanski "sveznajuci" Zdenko Cihlarz?
Da, svi sve "znaju"...pa ce zato odgovore o smrti "dati" nalazi iz Novog Sada?
Hoce li opet proci 1,5 godina u cekanju istine?
JA je cekam 6 godina...od ovog jada i cemera - BH pravosudja u sprezi sa sudskim vestakom Cihlarzom.

Slika
http://s26.postimg.cc/alo5ndyrd/41_Avaz ... ic_600.jpg
"Dnevni avaz", 21.06.2011.

Nadam se da istraga iznenadne smrti mlade Sarajke Marijane Puketa nece potrajati kao u slucaju nesrecne Nadje Arifovic... i nadam se, naravno, da ce svako za zvoje greske ODGOVARATI, pa cak (u BiH do sada nezamislivo) i DOKTORI!
Muka mi je od ovih njihovih reci "...nije nista strasno."
FUJ, SRAM IH BILO!!!
Sram ih bilo za smrt mog sina Denisa!
Sram i za smrt mlade Sarajke Svjetlane-Cece Zukic!
DOKLE???

Slika
http://s26.postimg.cc/wncnfgzzt/89_Avaz ... e_trag.jpg
"Dnevni avaz", 20.12.2011.

Konacno! U Sarajevu bar istrazuju, u tuzlanskom UKC-u su se obezbedili cvrstom spregom sa tuziocima i vestakom Cihlarz Zdenkom, no puci ce i ta veza jednog dana, na bilo koji nacin, obecavam im...

Slika
Veci format:
http://s26.postimg.cc/pi7gdw5dl/143_2_s ... keta_8.jpg
"Dnevni avaz", 27.02.2013.

Nekoliko linkova na kojima su gradjani ostavili svoja misljenja i iskustva.
Kuda ide ova drzava?

MOJA SUPRUGA JE UMRLA JER SARAJEVSKI DOKTORI NISU BILI RASPOLOŽENI DA JE PREGLEDAJU: Napokon otvorena istraga protiv odgovornih za smrt 33-godišnjakinje! - Kantonalno tužilaštvo u Sarajevu otvorilo je i formalnu istragu zbog sumnje na nesavjesno liječenje usljed čega je 3. 12. 2011. godine umrla 33-godišnja Marijana Puketa iz Sarajeva. Tužiteljica Meliha Bungur zaprimila je predmet po prijavi Darka Pukete, supruga umrle pacijentice, a pokrenuta je istraga protiv S. M. (35), Š. S. (56), I. F. (58) i D. M. (39), koji se terete za teško krivično djelo protiv zdravlja ljudi. Uskoro će se znati hoće li biti podignuta i optužnica

SAMO PISITE, PISITE!

Istraga: Moja supruga je umrla jer ljekari nisu bili raspoloženi da je pregledaju - Vesna Lozo, šefica Klinike za bolesti srca i reumatizma, Darki je kazala da su napravljeni propusti na KUM-u...

“Moja supruga je umrla jer doktori nisu bili raspoloženi da je pregledaju”

«Moja supruga je umrla jer doktori nisu bili raspoloženi da je pregledaju»

U Tuzli posebno njihovi zlocini ostaju (godinama) nekaznjeni jer su im zastitnici, pa tako i saucesnici upravo TUZIOCI! Po zakonima KRIVICNU odgovornost mogu samo oni traziti. U tome im zdusno pomaze onaj jad i cemer od VSTV-a (Milorad Novkovic) i podredjeni mu tzv. disciplinski tuzioci. Tako, u odnosu na Sarajevo gde ipak nesto rade, Tuzlaci su o ovakvim slucajevima gradjani DRUGOG reda u FBiH. Zar zakoni nisu isti u Tuzlanskom kantonu i Kantonu Sarajevo? Sta kaze Milorad Novkovic, "veliki" sef tuziocima?

Isto, potpuno isto sto su doktori ucinili Marijani Puketa, ucinili su (bolje reci NEucinili) tuzlanski DILETANTI mom sinu Denisu , cak su i vrsnjaci Marijana i Denis. Razlika je u tome sto je Denis vracen 1 put, a onda je (drugi put) u toku noci 23.07.2005.godine primljen u prijemno odelenje Interne klinike u Tuzli (dezurni Mario Krizic i Salih Azabagic), ali "strucnjaci" nisu uvazili misljenje kolege (naseg komsije) koji je rekao da je u pitanju "teski kardioloski slucaj", vec su ova dva "strucnjaka" "strucno" ocenili da je u pitanju droga, te svoju ofrlje dijagnozu prenose sledecem dezurnom (nedelja 24.07.) samiri Hasic koja nastavlja "strucno" posmatranje umiruceg mladica...
Denisa uopste nisu pregledali kardioloski, obzirom na bol u prsima o kojoj tek kasnije saznajem da je ta bol u stvari skolski simptom aneurizme.
Treci dan (ponedeljak), 25.07.2005. kazu "nije mu nista, ide kuci", ali umesto da Denisa povedemo kuci samo smo mogli poljubiti jos toplo telo naseg sina. Umro je u 26-oj godini zbog opake bahatosti, sujete i nemarnosti Hipokratvih sramotnih sledbenika. Do danas se borim za istinu i pravdu, bez obzira sto su tuzlanski tuzioci Ivo Iveljic i Slaven Koval odbili sprovesti istragu na osnovu misljenja "vestaka" Cihlarz Zdenka koji je utvrdio da bi Denis SVAKAKO UMRO! NECE PROCI, ima Denis jos uvek mamu koja mu je na grobu cvrsto obecala...
NECE PROCI!!!

DENIS, CECA, MARIJANA… KO JE SLEDECI?
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Pon Maj 07, 2018 23:16:10, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

PrethodniSljedeća

Povratak na Razno