SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Re: SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Postod nevenkagaragic u Pet Okt 07, 2016 00:16:10

Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:15:31, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod nevenkagaragic u Pet Okt 07, 2016 22:57:54

nevenkagaragic je napisao:
nevenkagaragic je napisao:Koliko gradjana veruje u danasnje naslove i tekstove (OVDE) o iznenadnom hapsenju i priznanju krivaca za smrt mladog Dzenana Memica ???
Kako tako iznebuha "nadjose" krivce???

REZULTAT ISTRAGE KOJI NIKO NIJE OČEKIVAO: Mladića Dženana Memića (22) ubio je Ljubo Seferović!? - ... Kako se doznaje, osumnjičeni su navodno istražiteljima priznali da su kombijem, u kojem je navodno bilo i djece, u Velikoj aleji udarili Memića i njegovu djevojku Alisu Mutap, te da su odmah pobjegli sa lica mjesta. Negirali su da je došlo do tuče s mladićem, kao i to da su tupim predmetom udarili Dženana u glavu i tako ga ubili.

Hmmm... koliko se zataskavalo i ne bilo SUMNJIVO:

Otac Dženana Memića za N1: Sve mi je ovdje sumnjivo

VIDEO - N1:

Slika

FTV VIDEO:

Slika

Ljubo Seferović priznao ubistvo Dženana Memića - Počelo je rasvjetljavaje slučaja ubistva Dženana Memića. Pripadnici MUP-a KS su uhapsili tri osobe osumnjičene za ubistvo u sarajervskom naselju Ilidža. Za uhapšene Tužilaštvo KS-a predložilo je mjeru pritvora. Jedan od uhapšenih Ljubo Seferović priznao je počinjenje krivičnog djela. Ljubo Seferović, Vasvija Sejdović i Bekrija Seferović prva su imena koja se dovode u vezu s ubistvom Dženana Memića. Iz Tužilaštva KS su potvrdili da su ove osobe uhapšene zbog osnovane sumnje da su počinili krivično djelo pokušaja ubistva i sprečavaja dokazivanja...

I tako se to razvlaci...
Da ne ne ponavljam... hoce li, po ko zna koji put biti KRIV onaj koji NIJE ZIV ?
Mladi Dzenan Memic ??

Konacno, slucaj mladog Dzenana Memica ce biti resen (?).
Dakle tuzilac Meris Cato ce DOKAZATI... SUPER!
Bas me zanima svedocenje Alise Mutap...
A zasto onda "pokretanje disciplinskog postupka protiv policijskog komesara Vahida Ćosića zbog davanja netačnih podataka te prikrivanja činjenica" ???
Sta je ili KOGA on to krio? I ZASTO???
Licno nemam poverenje u tuzioce vec gdinama i godinama (ah, sto li?).

Slučaj "Dženan Memić": Alisa Mutap uskoro na klupi za svjedoke

Tužilac Meris Ćato kaže da će saslušati 28 svjedoka i 10 vještaka, te Sudu predočiti mnogobrojne materijalne dokaze. Advokat optuženih nije iznosio uvodne riječi

16:04 / 05.10.16
Slika

Kratkim izlaganjem optužnice i uvodne riječi Tužilaštva, jučer je u Kantonalnom sudu u Sarajevu počelo suđenje Ljubi i Bekriji Seferoviću, optuženima da su u februaru ove godine izazvali saobraćajnu nesreću nakon koje je preminuo Dženan Memić (22), dok je njegova djevojka Alisa Mutap teško povrijeđena.

Adekvatna kazna

Tužilac Meris Ćato najavio je Sudskom vijeću kojim predsjedava Igor Todorović da će Tužilaštvo dokazati da su optuženi počinili krivična djela koja im se stavljaju na teret.

- Saslušat ćemo 28 svjedoka i deset vještaka, a predočit ćemo i veliki broj materijalnih dokaza na osnovu kojih će se Vijeće uvjeriti da su optuženi počinili krivična djela koja im se stavljaju na teret te ih tako i proglasiti krivima i izreći im adekvatnu kaznu - kazao je tužilac Ćato.

Advokat optuženih Rusmir Karkin jučer nije iznosio svoju uvodnu riječ.

Inače, Ljubi Seferoviću se na teret stavlja teško krivično djelo protiv sigurnosti javnog prometa i krivično djelo neukazivanje pomoći osobi ozlijeđenoj u saobraćajnoj nesreći, dok je njegov otac Bekrija optužen za sprečavanje dokazivanja počinjenog krivičnog djela.

Seferovići su zajedno s Ljubinom suprugom Vasvijom Sejdović uhapšeni početkom maja, a nakon višemjesečne istrage kojom se nastojalo utvrditi na koji način je Dženan Memić 8. februara zadobio smrtonosnu povredu glave usljed koje je preminuo petnaest dana kasnije.

Svjedok Alisa Mutap

Detaljna analiza tragova pronađenih u Velikoj aleji na Ilidži otkrili su da je Ljubo Seferović Dženana udario kombijem, a potom pobjegao s mjesta nesreće. Ključni dokaz je bio komad plastike pronađen na mjestu udesa, za koji je detaljnim analizama utvrđeno da je pripadao Ljubinom kombiju. Ljubo se potom sakrio u kući svog oca, koji mu je pomogao da zamijeni oštećene dijelove na vozilu.

Nakon toga Ljubo je s porodicom napustio Sarajevo, a pronađeni su u Banjoj Luci. S druge strane, porodica Memić još ne vjeruje da su pred lice pravde privedene prave ubice njihovog Dženana. Suđenje se nastavlja 24. oktobra kada će svjedočiti Alisa Mutap i Admir Šalaka.

(E.F./Faktor.ba)
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:16:34, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Pet Okt 07, 2016 23:16:28

nevenkagaragic je napisao:Vec smo citali o neverovatnom banjaluckom slucaju i borbi obicnog, "malog" (za vlast naravno) coveka. I ne samo za vlast, ocito i za pravosudje (oh, pa to je isto, zar ne?):
Zeljko Vulic - poruka: NE ODUSTAJTE!
A gle: "Tužilaštvo je reklo da nije spremno za završnu riječ..." - ne iznenadjuje, pa imaju oni precih poslova, a i zelja i ideja...

SUD

Željko Vulić, borac protiv sistema: Teško je kad se veliki okome na male (FOTO)

Piše: Elvir Padalović/ Objavljeno: 06.09.2016. u 13:24h

Slika
foto BUKA

Premlaćivan, više puta hapšen... Slike bagera koji prekopavaju njegov posjed i borbe protiv kordona policije tih su dana obilazile region. Danas je trebalo biti održano posljednje ročište pred Osnovnim sudom u Banjaluci.

Trebalo ali nije, jer Tužilaštvo nije iznijelo završnu riječ u ovom slučaju.

Inače, optuženi Željko Vulić široj javnosti poznat je zbog slučaja Picin park. Njegov posjed, tik uz velelepnu zgradu Grand trejda, postao je simbol za borbu protiv nepravde i korupcije u Banjaluci.

Protesti šetača za očuvanje Picinog parka održavali su se duži vremenski period tokom 2013. godine, pa je ovo vrijeme ostalo upamćeno kao period dizanja glasa protiv nepravde sa kojom su građani Banjaluke bili suočeni. Jedan od simbola tih protesta bio je i Željko Vulić.

Sistem protiv koga se odlučio boriti, smjestio ga je na optuženičku klupu.

Zbog povrede pripadnika MUP-a Republike Srpske tokom gradnje pristupnog puta, Željko Vulić stao je po danas po četvrti put pred sudiju Osnovnog suda u Banjaluci, gdje je trebalo da bude održano i posljednje ročište.

Kako tužilaštvo nije danas iznijelo završnu riječ u ovom slučaju, Sud je odlučio da odloži cijeli slučaj odnosno iznošenje završnih riječi..

Željko Vulić danas je rekao kako se osjeća veoma teško i da je pod dojmom ovog suđenja.

"Morao sam da se prisjećam svakog momenta, i prije samog događaja i takozvanog liječanja. U teškom sam stanju" rekao je on danas novinarima.

On kaže da je tok suđenja za njega nepoznat jer nije baš uobičajeno da čovjek učestvuje na ovakvom suđenju.

" Stanje u društvu oslikava kompletnu situaciju i u sudu. Ne znam šta bi moglo da bude na račun malih ljudi kojima veliki ljudi pripremaju papicu" slikovit je bio Vulić.

Mirna Delalić, advokat optuženog Vulića rekla je je odbrana danas izvela sve svoje dokaze i bili su spremni dati završnu riječ.

" Tužilaštvo je reklo da nije spremno za završnu riječ tako da se glavni pretres morao odgoditi tako da će biti određen naknadni termin za iznošenje završnih riječi" kazala je Delalić.

6yka.com

Da, COVEK i to "mali" kako se inace tretira u BiH "obican" covek, i to nazalost od onih koji treba da BRANE i STITE bas tog "malog", "obicnog" coveka!
Ali ne, imaju oni posla oko zastite velikih ZVERKI - dokazano toliko puta, zar ne?
Bravo Dragane Dursac: "Od tajkuna do političara, u ovoj državi gotovo nikog nije dohvatila ruka zakona i tas pravde."

ČOVJEK PROTIV ZVIJERI
Dragan Bursać: Vulićeva odbrana i posljednji dani

Piše: Dragan Bursać / Objavljeno: 07.10.2016. u 09:36h

Slika

I, ako prvi od nas, oni najpošteniji ne prihvataju odluke suda, šta će raditi mali, da parafraziram Sokrata? Znači li to da, ako vas pozovu na sud za saobraćajni prekršaj, možete u stilu Baje reći 'može, ali u drugom gradu'? Ili da jednostavno zbrišete. Dok se prašina ne slegne? Poput Mile Radišića ???

Željko Vulić je 2013. branio svoj posjed od policijom zaštićenog tajkuna Mile Radišića. Željko Vulić se borio za svoje, za pravdu i pravičnost. Poput stotina "šetača" iz Picinog parka, koji su to ljeto pokazali sebi, svojim sugrađanima i svijetu da su ljudi, podržavši Vulića i javno ukazujući na višemilionsku otimačinu na pravdi boga u centru Banjaluke.

Ima tome više od tri godine kako se Vulić upisao među ljude. No, juče se upisao među rijetke. Među odistinske građane.

Zvuči čudno, ali Vulić je upravo najprviji od svih građana. Najiskreniji u moru onih što se građanima nazivaju i građanstvo greškom kao toponim definišu.

A, evo i zašto je Vulić prvi u nas.

Željka Vulića su mrcvarili po sudovima, ročištima, odloženim, pa nanovo zakazivanim. Zašto? Eto, rekoh, branio je svoje od ološa. Od hajduka i kabadahija. I zemlju i porodicu.

Na kraju mu je sutkinja Radmila Medaković presudila. Šest mjeseci zatvora, ali je Vulić bio "neuračunljiv", pa će za "pravdu" dobiti "samo" tri mjeseca.

I tu se čovjek Vulić izdiže na nivo civilizovanog građanina. Rekao je Željko poslije izricanja presude da nije zadovoljan, ali da je kazna - kazna. Ipak, on je sud ispoštovao.

Za razliku od tajkuna Mile Radišića, koji je umjesto iza rešetaka, prvo pobjegao u Srbiju, gdje je očigledno u komociji domova i vila svojih čekao da "se steknu povoljni uslovi", kako bi se vratio. Vidite, tako reaguje jedan tajkun na sudsku odluku. Bježi.

A, kako reaguje jedan predsjednik entiteta? Npr. Milorad Dodik? On se uopšte ne odaziva na sudske pozive. On je digao nivo bolokurca za još par gradi. Pazite, Dodik je jedan od direktnih suorganizatora i glavnih aktera referenduma u Republici Srpskoj. Znao je Milorad od prvog sekunda kakve su konsekvence za ovaj čin. Ciljano je djelovao. U svrhu predizborne kampanje. Znao je da će biti pozvan na sud! Po pozivu, Tužilaštvu okrenuo je stražnjicu. Ne jednom, nego dva puta. Dosad. Koliko li će samo puta Dodik elegantno odjebati isto, možemo samo da nagađamo.

Ali nije sve ovo tek jeftina zabava za narod. Ovo je ultimativno nepoštovanje države i tjeranje sprdnje sa njenim osnovnim stubom-sudskom vlašću.

Od tajkuna do političara, u ovoj državi gotovo nikog nije dohvatila ruka zakona i tas pravde. Zatvori su nam puni socijalnih slučajeva, dok se lopovi po hotelskim baštama i noćnim klubovima, već decenijama "pripremaju" za odsluženje kazne. Ili, jednostavno, novcem plate slobodu. Klasično pišanje po sirotinji.

Zvijeri, ne ljudi!

Vidite, prije više od 25 vijekova, Platon je napisao svoje djelo "Odbrana Sokrataova " ili "Apologija". Kao što naslov veli, Sokrat se branio pred atinskim sudom za stvari koje nije učinio. Bio je lažno optužen. Izgubio je parnicu i kazna je bila smrt otrovom. Učenici savjetuju Sokrata da pobjegne, čak mu i bijeg iz zatvora organizuju, ali Sokrat mudri kaže da bi time izdao načela atinskog polisa, prava, pravičnosti i demokratije. Jer, šta bi sebi drugi dali za pravo, kad on filiozof mudri ne bi poštovao pravo, pita se Sokrat i uz gutljaj otrovnog napitka odlazi u smrt.

Prije toga, objašnjava učenicima kako je svako ko ne poštuje državu i njene zakone najobičniji varvarin, divljak i tek dvonožna životinja koja se slobodnim čovjekom ne može zvati.

Sve je to zapisao Platon. Prije 2500 godina. Ali, hej, zajebimo sad Platona, garant je i on strani plaćenik. Soroševac, koji samo gleda kako da podrije pošteno nacionalno biće sa svojim tlapnjama.

Nego, kako stoje stvari danas?

Danas, 25 vijekova poslije, novi gradonačelnik Igor Radojičić naziva stranim sarajevskim plaćenicima šetače iz Picinog parka, koji su branili pravdu i pravo, koji su ukazivali na kriminal Mile Radišića. 25 vijekova poslije, današnji gradonačelnik je branio presuđenog kriminalca Milu Radišića.

Ali, ima li nam spasa?

Pa, evo, sutkinja Radmila Medaković, koja je poslala prevednog Vulića na nepravednu zatvorsku kaznu reče:

- Ovo suđenje treba da pošalje i jednu poruku, a to je da mi kao pojedinci možemo da se ne slažemo sa aktima države, ali moramo da ih poštujemo.

Pišanje po državi

Ma, bravo! Nego, čuju li ovo Milorad Dodik i Mile Radišić??? Jedan koji je pobjegao, pa se malo sam navrnuo, a drugi koji zapišava odluke suda i tužilaštva.

I, ako prvi od nas, oni najpošteniji ne prihvataju odluke suda, šta će raditi mali, da parafraziram Sokrata? Znači li to da, ako vas pozovu na sud za saobraćajni prekršaj, možete u stilu Baje reći 'može, ali u drugom gradu'? Ili da jednostavno zbrišete. Dok se prašina ne slegne? Poput Mile Radišića ???

Ne, to ne znači to!

Sve ovo u Sokratovom i Platonovom smislu, po definiciji najumnijih ljudi u povijesti, koji su nam dali demokratiju, drzavu, polis, zdravu misao, filozofiju, nauku, dakle po uzusima Titana ljudske povijesti, sve ovo znači da je svako nepoštivanje suda direktna diskvalifikacija vas kao ljudi, građana i ličnosti.

Djelovanje po inerciji bez konsekvenci ljude vraća na stadijum životinje. Djelovanje po moralnom unutrašnjem načelu ili zakonu i sudu, priprema je za čovjeka. A, realizacija od čovjeka stvara građanina.

Proći će tih 90 dana i vratiće se čovjek i građanin Vulić među ljudske sjenke koje se pretvaraju da su homo sapiensi, a kojima zvijeri upravljaju. To je sva i jedina istina.

Ali ima nade!

Ima još onih nekoliko stotina šetača iz Picinog parka koji su legitimisani, privođeni i koji su opet ispoštovali i samovolju policajca i nakaradne odluke suda. Jer to rade LJUDI I GRAĐANI. To rade odgovorna ljudska bića! To čini ovaj svijet (još uvijek) manjim paklom od potpune anarhije!

Ostali? Koji ostali? To su tek sjenke, prikaze, čudne kreature, koje iz svojih tamnica moždanih, hipnotisanim očima gledaju realnost.

Dragan Bursać je novinar i kolumnista BUKA portala. Možete ga naći na Twitteru @dijalekticar

6yka.com
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:17:28, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Pet Okt 07, 2016 23:52:48

nevenkagaragic je napisao:???

Slika

SKANDAL U KATOLIČKOJ CRKVI VRHBOSANSKE NADBISKUPIJE - ... Sveti oče, papa Franjo! Poštovane sudije, tužioci, opunomoćenici i branioci! Poštovana javnosti! - Don Slaviša Stavnjak, rođen 3. 7. 1978. iz Zenice, bivši tajnik u dva navrata Vinka kardinala Puljića, nadbiskupa Vrhbosanskog, svećenik inkardiniran u Vrhbosansku nadbiskupiju, trenutno prema saznanju po dekretu na župi u Grazu, Austrija, na temelju dostavljene dokumentacije, presretnutih i pratećih spisa, a kojeg je istoga gore, don Slavišu Stavnjaka pratila tajna služba od 8. 1. 2016. – 12. 1. 2016. godine dok se nalazio na prostorima Sarajeva, Zenice, na teritorijama Bosne i Hercegovine, dostavlja mi dana 13. 1. 2016. u 13:41 sati slijedeće, nezvanične, ali autentične, istinite i provjerene informacije, kako slijedi u opisu činjeničnog stanja:... Piše:Josip Šimić sa stručnim saradnicima Tajne službe.

Tacno - izbrisan je tekst!
Nazalost, nije prvi put i ne samo na portalu dzezar - ha, ha, ha - "nezavisno" novinarstvo (u BiH???)!
Tema me uopste ne zanima, ali me zanima novinarstvo i novinari i OBJEKTIVNO izvestavanje.
Nazalost SVE se zna (ko je ciji)...

ODGOVOR JOSIPA ŠIMIĆA KVAZI UREDNIKU MAGAZINA DŽEZAR TAHIRU PERVANU

By admin on Oct 4, 2016
Slika

Poštovani TAHIRU PERVANU,
Dana 3. 10. 2016. godine na Vašem KVAZI portalu pojavilo se Otvoreno pismo meni, u kojemu između ostaloga postavljate niz pitanja meni: “odakle mi informacije, dokazi…”, a vezano za razotkrivenog homoseksualca don Slaviše Stavnjaka!

Naime, sva ova Vaša pitanja, da nisu smiješna, bila bi žalosna! Stoga mi ni na kraj pameti ne pada da odgovaram na kolekciju “naručenih” pitanja, jer imaju nadležne institucije gdje mogu dati svoje odgovore, ili još bolje, “Nomina sunt odiosa”, a sve s ciljem kako ne bih ljude koji su mi dostavili informacije izlagao opasnosti i neugodnostima. Na ovakav se način gradi povjerenje, ako niste znali?! Važno je da sam dokaze podstreo, a ‘ko hoće vjerovati, neka vjeruje! Ako don Slaviša smatra da je kleveta, neka me tuži, a ja ću dokazati da nije!!!
Prvenstveno iz nekoliko razloga neću odgovoriti na Vaša pitanja:
1. Objasnite javnosti poštovani uredniče svoju neprofesionalnost i nekorektnost, na taj način, što ste objavili moja dva Otvorena pisma o skandalu u Katoličkoj Crkvi, vezano za homoseksualno orgijanje don Slaviše Stavnjaka, a potom ih užurbano sa svoga portala izbrisali, te ste samo ostavili demantij Slaviše Stavnjaka, a poslije ste i jedan tekst o njemu svojevoljno objavili koji ste ukrali sa drugoga portala i predstavili javnosti, kao da ste Vi priredili! Zašto ste izbrisali objave moje, a njegov demantij ostavili?! Ima li to ikakve logike ili novinarske etike?! Zašto onda niste i njegov demantij izbrisali?! Gdje zapelo, ili još bolje tko je potplatio da sklonite objave?! Je li to kulturno?! Ali Bogu hvala objavili su i drugi, mnogo jači portali!
Nadalje, veoma začudno je s Vaše strane, da meni Kvazi urednik postavlja pitanja koja spadaju na don Slavišu Stavnjaka ili njegove nadređene?! Ne štima nešto tu, ha uredniče?! ‘Ko je potplatio?! Nije li čudna malo ta Vaša reakcija?! Pred svega toga, žalosti me činjenica, da je Vaša inteligencija razmišljanja jednaka sobnoj temperaturi, kad rekoste, da “don Slavišu poredim sa zloglasnim Kačavendom”! U svome pismu o skandalu, sam naveo da “slučaj kod don Slaviše nema obilježja krivičnog djela, ali koja korist i da ima, uzmite slučaj Kačavende, gdje se pokazalo da ima obilježja krivičnog djela i opet nije kažnjen”!

Je li to poređenje don Slaviše sa Kačavendom?! Napominjete prije svega, koje to studije potvrđuju da “homoseksualne osobe imaju dvostruko veće nagone za spolnim ogavnim užitkom, nego heteroseksualne”? – potvrđuju studije psihologije, te Vam stoga savjetujem da nešto i pročitate!
Razočaran Vašom kvazi etikom i Vašim portalom, u kojem ste na nepošten način obrisali moje objave, a ostavili demantij don Slaviše Stavnjaka, mislim da bi svaka daljnja rasprava s Vama, (a budući da ste dokazali neprofesionalnost u radu), bila suvišna, a mene svela na razinu ispod “koljena”! Stoga i ne čudi, što sam Vaš portal dislajkao, nakon što sam primjetio da ste uradili nepravilnosti o obmane!!!
S poštovanjem

Piše:Josip Šimić/BalkanBreakingNews
bhmagazin.org

A evo prethodnih tekstova:

TRESE SE BOSNA: SKANDAL U KATOLIČKOJ CRKVI VRHBOSANSKE NADBISKUPIJE - ... Sveti oče, papa Franjo! Poštovane sudije, tužioci, opunomoćenici i branioci! Poštovana javnosti!

ŠOKANTNO ORGIJANJE: DRUGI DIO HOMOSEK*SUALNOG SKANDALA U Katoličkoj crkvi Vrhbosanske nadbiskupije

PANIKA I OČAJ U KATOLIČKOJ CRKVI BIH: Slaviša Stavnjak alarmirao sve da se spasi iz rupe koju je sam iskopao

A stvarno - ovo je portal dzezar ostavio:

DRUGA STRANA MEDALJE:Oglasio se Slaviša Stavnjak, glavni “lik” iz pisama Josipa Šimića - Poštovani! Moje ime je Slaviša Stavnjak. Rođen sam u Zenici, trenutno nastanjen u Austriji. Ovi dana je izašao članak koji se odnosi na mene i moj privatni život i u kojemu se govori i netočnim i ne provjerenim informacijama. Ovim mi je narušen ugled i dobar glas. Moje slike sa facebook stranice su snimljene i stavljane u textove poruka i na naslovnu stranicu. Također je u pitanju ugled crkve i kardinala Vinka Puljića kojeg dotični pisac članka Josip Šimić piše...
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:18:10, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Sub Okt 08, 2016 23:14:38

nevenkagaragic je napisao:Aha, jos samo "SEKU" pogurati- a dokle to?

STRANA 363
STRANA 364
STRANA 365
MOZE LI NORMALAN, OBICAN COVEK sve ovo shvatiti???!

JOŠ SAMO "SEKU" POGURATI...

JOSIP ŠIMIĆ: Pravosudna mafija u službi kriminala i Radončića

Autor: Josip Šimić
Srijeda, 05. Listopad 2016. u 09:05
...
...
Autor: Josip Šimić
dnevno.ba
...
...
Šejla Jugo Turković, Radončiću:NE POTCJENJUJ ŽENU KOJA ZNA SVE TVOJE TAJNE - Koga se plaši Fahrudin Radončić?U najkraćem, svih ljudi sa ove slike gore.Pođimo redom.... Osim iskaza koji sam detaljno dala američkim istražiteljima na Kosovu, zbog čega sam punih šest godina punila naslovnice “Dnevnog avaza” čiji su me novinari častili s najprizemnijim naslovima, a sve u cilju da me pokušaju diskreditirati kao svjedoka njihovom šefu RADONCICU,no, to im, ipak, nije uspjelo, te se moja izjava u potpunosti poklopila sa izjavama drugih svjedoka. Da ne dužim, davno sam mu je poručila: “Nikad ne potcjenjuj i ne napadaj ženu koja zna sve o tebi”.

I jos malo...

STRANA 362

ŠOKANTNO: Pripadnik direkcije za kordinaciju policijskih tijela BiH MUHAMED ŠEHOVIĆ – ŠEHA pokušao ubistvo Armina Numanovića!

By admin on Oct 8, 2016

Slika

ZAŠTO DIREKTOR MIRSAD VILIĆ I TUŽITELJICA DIJANA KAJMAKOVIĆ ŠTITE ŠEHOVIĆA?!
Muhamed Šehović – Šeha je ruralni siledžija iz sela Turovi, uposlenik-policajac Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH, koji je odrastao i odhranjen u kontroverznoj porodici Lekić, koji su ga i oženili sadašnjom suprugom Alisom, sarajevskom sponzorušom sa Breke, dugogodišnjom švalerkom njihovog rođaka Envera Lekića – Čupe.

Šehović je prije četiri godine počinio teško krivično djelo: XVI – GLAVA – Krivična djela protiv života i tijela iz člana 172, stav 3: “Ko drugoga tjelesno ozlijedi ili mu zdravlje naruši tako teško da je zbog toga doveden u opasnost život ozljeđenog ili je uništen ili trajno i u znatnoj mjeri oslabljen koji važan dio njegova tijela ili koji važan organ, ili je prouzrokovana trajna nesposobnost za rad ozljeđenoga ili trajno i teško narušenje njegova zdravlja ili unakaženost, kaznit će se kaznom zatvora od jedne do deset godina”.

Slika

Naime, Šehović je ipak uspio četiri godine prikrivati od pravosudnih organa pokušaj ubistva narko dilera Armina Numanovića u ugostiteljskom objektu “Torino” u sarajevskom naselju Ciglane. Pomenuti ugostiteljski objekat u to vrijeme držali su Armin Numanović i kontroverzni policajac MUP-a Kantona Sarajevo iz sela Koritnik Eldar Ahmedspahić, koji je po raspoloživim informacijama pravosudnih organa po nalogu Olega Čavke i Predraga Kurteša podmetnuo prigušivač na lice mjesta ubojstva Ramiza Delalića, kako bi skrenuo istragu u suprotnom smijeru od Ekrema Lekića s kojim je Eldar bio u dugogodišnjem narko biznisu kao i poslovima trgovine oružjem.
Objekat “Torino” su između ostalih često posjećivali poznati narko dileri, kriminogena lica i kontroverzni policajci, gdje su u istom otvoreno konzumirali i prodavali drogu, ali i oružje.

Kobne noći 2012. godine u objektu “Torino” došlo je do tuče između pijanog policajca Muhameda Šehovića s jedne strane, te Armina Numanovića i inspektora MUP-a KS s druge strane, čije ime nećemo pominjati. Nesretnom Numanoviću je tada policajac Šehović pivskom flašom probio lobanju tačnije, čeoni dio, te je u besvjesnom stanju Numanović dovezen na KCUS. Obzirom da se radilo o smrtonosnim povredama glave, operacija visokog rizika je
trajala skoro cijelu noć kojom prilikom su vrhunski ljekari neurokirurgije i maksilofacijalne hirugije uspjeli spasiti Armina Numanovića sigurne
smrti, ugradivši mu stent na čelo. Kad je došao svijesti Numanović je izjavio da
je pao i da je povrijedio glavu, zaštitivši na taj način i sebe i policajca Šehovića, koji je u to vrijeme bio lični pratilac ministra vanjskih poslova BiH gospodina Zlatka Lagumdžije, a sadašnji čuvar i nosač pijačnih cekera još uvijek drzavne tužiteljice Dijane Kajmaković. S obzirom da se radi o teškim tjelesnim povredama,teškom prijestupu dvojice policijskih službenika,sasvim sigurno obojica bi bila procesuirana i udaljena iz službe.
Uz urgenciju Šehovićevog “starog svata” Ekrema Lekića, te Senada Lekića, kojem je Šeha vjenčani kum, slučaj je bio zataškan sve do nedavno kada su istražni organi i državno
tužilaštvo došli do saznanja da su lagali i Numanović i Šehović o ovom incident, stoga očekuje se procesuiranje i Numanovića i Šehovića, ali i visokih policijskih dužnosnika, inspektora i tužilaca koji su pomagali u prikrivanju ovog pokušaja ubistva.
Vrijedno je pomenuti da se i Muhamed Šehović, Armin Numanović naročito ističu u prijetnjama smrću zaštićenim svjedocima Tužilaštva BIH u predmetu ubistvo Ramiza Delalića, te da je nad istima otvorena istraga. Poruke uvredljivog sadržaja koje je Armin Numanović slao svjedokinji državnog Tužilaštva Šejli Turković možete vidjeti u naslovnoj slici, dok je policajac Šehović sa telefonskih brojeva 066/745-597, 061/904-982 više puta prijetio smrću svjedocima tužilaštva, te sivim passatom dolazio pred kuću Zijada Turkovića u kasnim noćnim satima, uznemiravao i zastrašivao njegovu suprugu Šejlu i njihovo maloljetno dijete, što je također činio i narko diler Armin Numanović u dva navrata dolazeći sivim Golf 5 i crnim Audi 4. Inače, Arminu Numanoviću teško padaju promjene vremena, s obzirom na smrtonosne povrede koje mu je još prije četiri godine zadao Šehović.

No i ne čudi s obzirom na njihovu rodbinsku i poslovnu bliskost sa Radončićevim ljudima poput Šehovićevog starog svata i Numanovićevog prvog rođaka Ekrema Lekića, Dijane Kajmaković, Mirsada Vilića, koji je tek napomene radi dobio kuću u aerodromskom naselju od Nasera Keljimendija, a od Fhrudina Radončića poziciju direktora pomenute policijske agencije.
U slijedećm pismu saznajte sve o Darku Elezu, Đorđi Ždralu i njihovoj upetljanosti u mnioga ubistva, saznajte tko je u ulici Štrosmajerovoj ubio 23-godišnjeg Pavla Bezeka.

piše: Josip Šimić za http://www.bhmagazin.org

bhmagazin.org
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:18:58, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Ned Okt 09, 2016 22:42:43

Kako glasamo? FUJ!
Gle OVOGA (iz clanka od 2012.godine):

Slika

IZBORI 2016 - Miroslav Mićo Kraljević, karijera kidnapera: Presuđeni otmičar izabran je za novog gradonačelnika Vlasenice! - Miroslav Mićo Kraljević priznao je da je u jesen 2010. godine učestvovao u otmici Laze Vidakovića, odbornika “Naše stranke” u Skupštini opštine Osmaci...

O OVOME vec svasta znamo, zar ne?

Slika

Fahrudin Radončić, Face TV, 8.10.2016.

O OVOME tek... ha, ha, ha, i ovo je vec vidjeno (ah, da je samo kakav je bio djak):

Slika

KAKAV JE BAKIR BIO ĐAK - EKSKLUZIVNO: Školska knjižica Bakira Izetbegovića - SARAJEVO - Da je u posljednje vrijeme sve moguće u BiH ni u najmanju ruku ne čudi! Sve je moguće, ali s dokazima.

A ovaj? Ugladjeno, po obicaju...

Čović u Stocu: Stolac smatram hrvatskim prostorom!

Zar?

Bosić: Salihović je glavni saveznik u izbornoj pobjedi Dodika

Vidi, vidi, ko bi to rekao...

A STVARNO ?

Jasmin Imamović za Klix.ba: Dužnik sam građana Tuzle, uradit ću više nego što sam obećao

Slika

Istražni organi provjeravaju krađu glasova u Tuzli?! - Iz izvora bliskih istražnim organima, saznajemo da su već zaprimljeni dokazi o izbornoj krađi na brojanju glasova za Gradsko vijeće Tuzla! Naime, nakon što je na osnovu prebrojanih glasova bilo izvjesno da SDP neće u Gradskom vijeću imati većinu, partijski brojači glasova krenuli su u svojevrsno otimanje glasova ne samo od kandidata drugih političkih partija već i od kandidata SDP-a koji nisu po volji aktuelne gradske strukture...

I tako dalje... pa se vi zalite gradjani opet... neka vama "vasih".
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sri Maj 16, 2018 23:20:14, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod law u Pon Okt 10, 2016 11:17:53

Sve zanimljivije od zanimljivijeg...

-----------

http://www.epravo.ba - http://www.bih-pravo.org
law

Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 12:23:47

Postod law u Pon Okt 10, 2016 18:33:39

Općine u Federaciji duguju pet miliona KM za poreze

Općine u Federaciji duguju pet miliona KM za poreze Šest općina u Federaciji BiH duguje entitetskoj Poreznoj upravi oko pet miliona konvertibilnih maraka (KM). Prema podacima Porezne uprave Federacije BiH, općine Vareš, Glamoč, Bosansko Grahovo, Bihać, Drvar i Doboj Istok imaju ukupna dugovanja u iznosu od 4.792.685 KM, ali niti jednoj općini nisu blokirani računi. […]

Općine u Federaciji duguju pet miliona KM za poreze

Šest općina u Federaciji BiH duguje entitetskoj Poreznoj upravi oko pet miliona konvertibilnih maraka (KM).

Prema podacima Porezne uprave Federacije BiH, općine Vareš, Glamoč, Bosansko Grahovo, Bihać, Drvar i Doboj Istok imaju ukupna dugovanja u iznosu od 4.792.685 KM, ali niti jednoj općini nisu blokirani računi.

Najveći dužnik je Općina Vareš, čiji ukupni dug iznosi preko dva miliona maraka. Slijedi Općina Glamoč, kao i ukupni dug načelnika i Općinskog vijeća Bosanskog Grahova sa po oko milion, Bihać pola miliona, dok Drvar i Doboj Istok imaju dugovanja od po oko 50.000 KM.

Na nedavno održanim izborima, za načelnika općine Vareš izabran je kandidat Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) BiH Zdravko Marošević, koji za Balkansku istraživačku mrežu Bosne i Hercegovine (BIRN BiH) kaže da je upoznat s velikim dugovanjima.

“U protokolu koji je potpisan, ratama u iznosu od 1.500 KM, dug se trebao vratiti do nove godine. Očito nije bilo tako. Nije to nama jedino dugovanje. Nadam se da će biti volje da se napravi novi reprogram i onda kroz uštede u proračunu – a one se mogu ostvariti – vraćati ono što smo dužni”, kaže Marošević.

On ističe da Općina Vareš također ima potraživanja, posebno od starih privrednih preduzeća, ali ih ne može naplatiti.

“Jedna tvornica rezervnih dijelova u Varešu, koja je u privatnom vlasništvu, mislim da Poreznoj duguje 15.000 KM, a prema nama ima ogromna dugovanja. Da ne govorimo o rudniku željeza”, dodaje Marošević.

Infografika_ela

U Općini Glamoč je za načelnika na novi mandat izabran kandidat Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) i Socijalističke partije (SP) Radovan Marković, koji najavljuje mogućnost servisiranja duga kroz zaduženja u komercijalnim bankama.

“Dug Opštine Glamoč nastao je u periodu 2002.–2008. i posljedica je pogrešno vođene finansijske politike na nivou opštine, ali i u širem kontekstu, nivoa vlasti, poticano od strane i federalne i kantonalne vlasti, na način da se nagomilavani dug nije rješavao i nisu se koristili instrumenti naplate u periodu od osam godina. Svjesni smo svoga duga i pokušavamo da nađemo modus za rješavanje”, navodi Marković.

Općine Bosansko Grahovo i Bihać su zaključile sporazume o odgođenom plaćanju duga, koje poštuju, navode iz Porezne uprave.

Načelnik Glamoča Marković kaže da je s Poreznom upravom Federacije BiH sklopljen dogovor o odlaganju duga na šest mjeseci uz obećanje Kantonalne vlade da će dati garanciju za kreditno zaduženje, što, kako navodi, nije ispoštovano.

“Od Federalne vlade dobili smo ocjenu kreditne sposobnosti, ali nam niti jedna komercijalna banka nije htjela izaći na tender jer nam Kantonalna vlada nije dala garanciju. Tu je došlo do nesporazuma, naš rok za vraćanje duga u ratama je istekao, a Kantonalna vlada i ministarstvo pravdaju se nepostojanjem zakona, te nam i nisu dali garanciju za kreditno zaduženje”, kaže Marković, pojasnivši da bi kreditno zaduženje povećalo rok za otplatu na osam godina.

Neke od općina sa zaduženjem, navode u Poreznoj upravi, također su podnijele zahtjev za oprost zateznih kamata po osnovu dospjelih, prijavljenih, a nenaplaćenih javnih prihoda do kraja 2014. godine, ukoliko ispune zakonom propisane uslove.

Zakonom je propisano da ako porezni obveznik plati dug do kraja 2016., zatezne kamate nastale po osnovu nenaplaćenih javnih prihoda do kraja 2014. će biti otpisane, a ako se dug otplati do sredine naredne godine, bit će otpisano pola kamate.

http://epravo.ba/opcine-u-federaciji-du ... za-poreze/

-----
http://epravo.ba
law

Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 12:23:47

PrethodniSljedeća

Povratak na Razno