SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Re: SLUŽBENA DUŽNOST = KRIMINALNI SUDCI

Postod nevenkagaragic u Sri Avg 03, 2016 23:41:08

"Slika i prilika" BiH u par naslova...

124 prijave protiv korupcije u 2015. - Poslanici Predstavničkog doma PSBiH danas će razmatrati izvještaj o radu Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije ... Najviše zaprimljenih prijava, njih 46, odnosi se na javna preduzeća, zavode, fondove, elektroprivrede, službe za zapošljavanje i aerodrome, a zbog prigovora na provedbu postupka i procedure za izbor rukovodioca, zloupotrebe službenog položaja, primanja dara i drugih oblika koristi, mobing, pritužbe na rad službenika, prijave u vezi s javnim nabavkama, nepravilnosti u vezi s isplaćivanjem naknada za rad u komisijama i prijave u vezi s zapošljavanjem...Za drugog zamjenika Agencije za prevenciju korupcije i koordinaciju borbe protiv korupcije prvorangirani je bivši direktor Voda Srpske Dragan Anđelić, protiv kojeg je podignuta krivična prijava za zloupotrebu položaja. Svi kandidati morali su prethodno proći provjere Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) i Centralne izborne komisije...

Uobicajena praksa:

SAMO KOD NAS - Optuženi za korupciju u Komisiji za borbu protiv korupcije!

Poslanici odmaraju od nerada

"Dobro jutro" - kad im se moze zar ne?

Prvo su izradili narod, pa strance, pa se izrađuju međusobno - ... Politički kuršlus u kojem je zemlja, ni živa ni mrtva, i smrad kakav se nije osjećao od posljednjeg ispaljenog metka prije nešto više dvije decenije, ne može se prepisati samo Njima, ima tu i jednake odgovornosti onih koji zaokružuju. Koliko će vremena proći dok ljudi u ovoj zemlji shvate da su trajno namagarčeni?

E da...

Šejn Husejnefendić: ‘Šuti i trpi’ ili ‘Očito nam nije dovoljno loše’ - ... Međutim, razloga za PRAVO nezadovoljstvo – izgleda – NEMA. Ljeto je, toplo vrijeme, vrijeme odmora. Nekima su porodice iz dijaspore došle s poklonima, neke ih čak vode na more, neki će im (in)direktno pomoći kućne budžete… Izborna je godina, niko ne pominje smanjenje plaća niti (značajnija) poskupljenja i sve se odgađa za jesen. Online publika i dalje svoje nezadovoljstvo uglavnom ispoljava na komentarima po portalima, facebook ili twitter statusima i po hodnicima, nasamo u četiri zida, na sijelima. Generalno, niko ne želi priznati da ga vlasti sodomoziraju i da su svoj polni organ od prošle godine gurnuli još dva-tri centimetra dublje. Ne iznenađuje nas jer smo Bosanci – za nas se oduvijek pričalo da nam je lakše „metar u guzicu nego centimetar u glavu“.
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 00:03:04

Ko bi rekao...

I toga ima: Gradonačelnik Imamović udaren po džepu!

Autor: Desk - Aug 3, 2016
Slika

Ne pamti se duži sudsko-tužilački proces u Tuzli, od onog koji je započeo tako što je gradonačelnik Jasmin Imamović Merkator tužio Mirnesa Ajanovića i još pet portala i osoba što su mu «nanijeli nematerijalnu štetu za povredu časti i ugleda».

Slika

Slika

Za duševnu bol je tražio ukupno 15.000 KM. Ovih dana postupak je definitivno završen na način da je tužitelj, odlazeći gradonačelnik dužan da plati sudske i odvjetničke troškove. Kako Imamović nije platio troškove odbrane Arminu Omeroviću, jednom od tuženih, to je njegov advokat Muhamed Jusić tražio sudsko izvršenje.

– Imamović je rješenjem Kantonalnog suda od 12. maja ove godine bio dužan da u zakonskom roku plati dio troškova mom klijentu, a to nije učinio, pa sam tražio sudsko izvršenje i Kantonalni sud je donio Rješenje o izvršenju. Nakon tog Rješenja, načelnikovi ljudi su me nekoliko puta zvali da u kešu plate troškove, što sam odbio. Sudski postupak nije cjenkanje na pijaci, što bi Imamović, kao pravnik po struci, morao da zna, kaže advokat Jusić.

Pa, zašto je tada načelnik presavio tabak i tužio toliki broj ljudi? Podsjećamo čitateljstvo da je, tada općinski vijećnik Mirnes Ajanović, na sjednici OV javno govorio, uz pozivanje na medicinske nalaze, da Jasmin Imamović nije psihički zdrava osoba, da je diktator, manipulator, da zloupotrebljava službeni položaj i ovlasti, da za određene nježne radnje daje pet-šest plaćenih mjesta u komisijama itd

No, kad je zakazano ročište, Imamović je povukao tužbu! Da li zbog istinitosti Aajanovićevih riječi koje su prenijeli portali, da li zbog neprijatnog izlaganja javnosti, da li…? Zbog toga nema ni sudske odluke da li je i koliko Imamović “udaren u glavu”, kako je to tvrdio Ajanović, ali znamo da je udaren po džepu!

Dalji razvoj događaja je poznat: Ajanović je postao najveća podrška Imamoviću i njegovom kabinetu, u OV odnosno u Gradskom vijeću. Uz to, i njegov odvjetnik!

O tempora, o mores! (E.A. – T.L.)

tuzlalive.ba
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:46:41, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 00:07:59

Hajte, hajte stranke pomozite... "brzo i efikasno"!

Poziv strankama da brzo i efikasno riješe sudske sporove

Autor: Indira Arnaut - 3. August 2016. 9:57
Slika

U Općinskom sudu u Tuzli provodit će se aktivnosti „Sedmice sudske nagodbe“, na inicijativu Visokog sudskog i tužilačkog vijeća Bosne i Hercegovine.Period implementacije aktivnosti je 01.-17. oktobar 2016.godine.

Cilj organizovanja „Sedmica sudske nagodbe“ je rješavanje što je moguće većeg broja predmeta mirnim putem, u skraćenom postupku, koji je ekonomičniji i brži za stranke. Na ovaj način se želi izvršiti pozitivan uticaj na efikasnost sudskih postupaka te promjene pristupa suda i stranaka rješavanju sporova, gdje se kao prioritet postavlja brzo i efikasno rješavanje, s akcentom na zadovoljstvo stranaka na ishod spora i uslugu suda.

Prvenstveni cilj sudske nagodbe jeste da stranke u postupku sporazumno utvrđuju da za predmet za koji se vodi sudski postupak, mirnim putem zaključuju nagodbu u cilju njegovog rješenja. Prednosti sudske nagodbe su kraći i efikasniji postupak, jer se na ovaj način spor okončava pred prvostepenim sudom, bez daljnjeg odugovlačenja postupka. Sporazum stranaka se unosi u zapisnik koji stranke potpisuju. Sudska nagodba je izvršna isprava – stranke su u obavezi postupiti prema dogovoru navedenom na zapisniku u sudskoj nagodbi, na osnovu nje je moguće pokrenuti postupak za prinudnu naplatu (izvršni postupak). Time se stranke oslobađaju dodatnog vođenja parničnog postupka pred sudom.

Sudska nagodba je privilegovana i sa aspekta plaćanja sudske takse. Naime, prema odredbama Zakona o sudskim taksama, („Službene novine TK“ br. 5/09 od 20.04.2009. godine), kod zaključenja sudske nagodbe plaća se polovina propisane sudske takse u odnosu na iznos predviđen okončanjem parničnog postupka presudom, a prema vrijednosti na koju su se stranke nagodile.

Ukoliko stranke žele predmet riješiti sudskom nagodbom to mogu učiniti na način da informišu sudiju koji vodi predmet, na jedan od sljedećih načina:

-samostalno ili preko zastupnika uputiti pismeniprijedlog za zaključenje sudske nagodbe;

-samostalno ili preko zastupnika kontaktirati sudiju kako bi zajednički dogovorili termin za ročište za sklapanje sudske nagodbe ili

-zajedno sa suprotnom strankom, u toku navedenog perioda pristupiti u sud sa prijedlogom za zaključenje sudske nagodbe.

Broj sudskih nagodbi u konstantnom je porastu tokom prethodnih godina, što ukazuje na činjenicu da su i stranke prepoznale prednost korištenja ovog instituta. U Općinskom sudu u Tuzli, tokom 2015.godine, stranke su u 802 predmeta postigle sudsku nagodbu i na taj način njihove sporove riješile brže, efikasnije, jednostavnije i ekonomičnije. Imajući u vidu sve navedeno pozivamo stranke, čiji se predmeti vode pred ovim sudom, da uzmu u obzir sve prednosti sklapanja sudske nagodbe i u navedenom periodu pristupe u sud i svoje predmete riješe sudskom nagodbom.

rtvslon.ba
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:47:08, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 00:18:42

nevenkagaragic je napisao:
nevenkagaragic je napisao:
nevenkagaragic je napisao:A ni na UKC-u Tuzla, kao i na sarajevskom, NISTA NOVO!
Ko prati zna da odavno Hipokrat vise ne "stanuje" ovde…
Skandali se samo nizu...

Slika
Veci format:
https://s26.postimg.cc/c8xmwj0op/3_Avaz ... la_dvi.jpg
"Dnevni avaz", 15.06.2016.

Slazem se s komentarima koje su ostavili "anko" i "Visitor" (a i ostali) na tuzlanskom portalu TIP:

"odavno je ukc Tuzla na lošem glasu... stalno je na tom odjelu tuča...al nisu vala bolji ni druga odjeljenja.. pa skandali.." - "Nisu se mogle dogovoriti kako da podijele "poklone" koje dobijaju od ljudi da im pripaze zene na porodu. Ove reketase sa ginekologije treba sve redom pozatvarati, ne mogu se zene poroditi a da im ne uzmu bar 100-200 maraka."

Nije valjda opet ista grupa u pitanju i SPECIJALIZANTICA - kcerka "slavnog" joj oca Kasima, jer "Antipoliticar solartz" kaze:
"no no...Nego je L.M. istukla M.K. I F.K.. starije kolegice"
A sve je moguce u ovoj tuzlanskoj kuci mraka...

Vidim da je tekst na portalu TIP naknadno ispravljan - dakle BILA SAM U PRAVU od samog pocetka!

Ovo su doktorice koje su se tukle u UKC-u Tuzla

Valja ponavljati... a NJEMU je savest "cista" iako se skandali samo nizu i to GODINAMA!
Da, saznali smo da je Lejla Muminhodzic dobila otkaz (iz intervjua direktora koji "spava kao beba")...
Kci "slavnog" oca (bivsi medicinski direktor UKC-a koji je krio izvestaj komisije o smrti mog Denisa, proklet bio!), kako to?
Eeeh, koliko li ih je "zrelo" za otkaz (bilo i ostalo) u toj KUCI MRAKA...
Sazreli davno, davno, a JOS rade!!

Bportal saznaje: Nakon skandala u UKC-u doktorica sa ginekologije dobila otkaz

Lejla Muminhodžić, doktorica Klinike za ginekologiju UKC-a Tuzla, dobila je otkaz nakon incidenta u kojem je učestvovala polovinom juna unutar ove klinike, saznaje Bportal.ba.

Juli 6, 2016
Slika

Lejla i njena majka prvo su verbalno, a zatim i fizički došle u obračun sa doktoricama Fatimuom K. i Mirelom K.

Informacija o otkazu Muminhodžićeve, potvrđena je za Bportal.ba, iz izvora bliskog Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla.

VEZANI TEKST - Bportal saznaje: Ovo su doktorice koje su se tukle u UKC-u Tuzla

Kako saznajemo, ovo nije prvi incident u kojem je učestvovala Muminhodžićeva, a direktnor ove ustanove Nešad Hotić, nedavno je u medijima nakon skandala najavio da će joj biti uručen prestanak radnog odnosa.

Skandal koji je potresao tuzlansku javnost, dogodio se tokom treće smjene na Klinici za ginekologiju UKC-a Tuzla.

VEZANI TEKS - Skandal u UKC Tuzla: Dvije doktorice potukle se u trećoj smjeni

Inače, Lejla Muminhodžić je zajedno sa grupom doktorica sa iste klinike bila i akter afere, u kojeg su nekadašnjeg direktora Zlatana Ftušića optužile za torture na poslu, među kojima je bilo i navodno seksualno zlostavljanje.

Slučaj je dobio sudski epilog, kada je dr. Fatušić tužio grupu doktorica, te presudu dobio u svoju korist.

Ferida Radončić, Gordana Bogdanović, Vesna Zulčić-Nakić i Lejla Muminhodžić, doktorice Ginekološko-akušerske klinike Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla, osuđene su 2013. godine zbog kleveta i nanošenja duševne boli direktoru ove klinike Zlatanu Fatušiću. Ove su doktorice u pismu koje je 2011. godine potreslo tuzlansku javnost, optužile svog direktora za torture na poslu i seksualno uznemiravanje.

(Bportal.ba/A.MUSLIMOVIĆ)

I tako to sve "stima" u slatkorecivih obecanja (ludom radovanja)...
Gradjani su zadnja "rupa na svirali" u svakom pogledu! DOKLE? Do uzimanja pravde u svoje ruke? Malo li je vec?

A u Tuzlanskom kantonu opet "slavni" UKC Tuzla pokazuje svoje pravo lice - ta "horor" klinika sa svojim samohvalisanjem?
Nazalost, UKC Tuzla jeste KUCA MRAKA, bila i ostala - cast retkim izuzecima!
Bravo mladicu na objavi! Samo javno i bez pardona, pa neka direktor i dalje spava "kao beba"....
Ipak, u tekstu nedostaje ono vrlo bitno, a to su IMENA - IMENOVATI treba!

Loša iskustva mladića na UKC-u Tuzla: Od ljekara sam doživio “poniženja”, loše dijagnoze i četiri godine u bolovima

Dijeljenja: 777| 21.7.2016. u 15:55

Slika

Na adresu redakcije Tuzlanski.ba obratio se mladić iz Srebrenika koji trenutno živi u Tuzli sa pismom u kojem navodi iskustva koja je doživio u UKC-u Tuzla, želeći prenijeti javnosti stanje sa kakvim se suočavaju građani Tuzle. Pismo prenosimo u cjelosti.

„Zovem se Elmir Pjević, imam 20 godina. Prije skoro 4 godine, tačnije 10. 11. 2012. godine, zadobio sam užasnu povredu koljena, kompletna ruptura prednjih križnih ligamenata i latealnog meniskusa, jedna od najtežih povreda koljena koja može čovjeka zadesiti. Povrijedio sam se igrajući nogomet sa prijateljima. Prije povrede sam trenirao punih 10 godina nogomet. Nakon zadobijene povrede morao sam posjetiti doktora, što je normalno naravno. Nakon prvog pregleda, rečeno mi je da sam po “njihovom” samo malo nategao ligamente, i stavili su mi gips, a ustvari moji ligamenti su bili kompletno pokidani. Gips sam nosio skoro 2 mjeseca, i nakon brojnih fizikalnih terapija i masaža koljena, rečeno mi je da se kroz pola godine mogu vratiti fudbalu, što je želja svakog sportiste naravno, bio sam presretan.

Nažalost nisam se nikada uspio vratiti fudbalu

Koljeno sam jačao skoro godinu dana, što kroz vježbe u teretani, tako i kroz vježbe u bazenu, loptama i slično, sa brojnim sportskim trenerima. Pokušao sam se vratiti jednom, ali nakon svega 15-20 minuta igre, koljeno počinje boljeti i oticati i u jednom momentu, kako se u narodu kaže “iskoči”, što je značilo da moram fudbal napustiti i ponovo posjetiti doktora, što sam i učinio.

I tako sljedeća dva termina kod doktora, ponovo ista priča, ista ponavljanja, baš kao da varamo malu djecu. U jednom trenutku, tj. treći termin kod jednog od doktora, uz moju molbu i plač pred njim, on me upućuje na magnetnu rezonancu, tj. da uradim snimak koljena i da se ustanovi odakle tolika bol. Nakon zakazivanja termina za magnetnu rezonancu, i dolaska na posljednji pregled prije snimanja, nakon banalna 3 čučnja i 3 poskoka, doktor mi saopštava da nema potrebe da radim magnetnu rezonancu te da mi je nalaz potpuno uredan.

Slika
https://s26.postimg.cc/tlgv7uh4p/280_tu ... 7_16_2.jpg

Sav izrevoltiran i potpuno utučen idem nazad kući. Sljedeću godinu dana, i viđenja da se u ovoj našoj državi ništa ne radi po planu, odlučujem da se povučem zauvijek iz sporta i nade da mogu izliječiti koljeno. Prolazi Nova godina dana, a bolovi, nestabilnost i nateknuća koljena nikada nisu nestala. Te 2 godine, naravno fudbal nisam više igrao, niti uopšte trčao.

Nakon mnogo neprespavanih noći i halucinacija na momente, odlučujem da se ponovo javim na UKC Tuzla, pa makar “glavu izgubio”. Znači, nakon 2 godine odgađanja rezonance, napokon sam uspio snimiti koljeno, gdje se ustanovljava potpuna ruptura prednjih križnih ligamenata i latealnog meniskusa.

Dvije godine uzaludnog hodanja, i sad mi kažu da sam potpuno pokidao ligamente, čudno zar ne?

Naravno, poslije ovakve povrede, operacija je neophodna, što mi i saopštavaju. U narednih 7-10 dana, ponovo se javljam doktoru, kako bi dobio svoj termin.

Slika

Slijede muke sa zakazivanjem termina za operaciju

ermin dobijam nakon nevjerovatnih 7 mjeseci, prihvatam odluku i radujem se budućoj operaciji, jer bi se valjda tada riješio svih ovih problema. Tačnije termin operacije je bio 26. 05. 2016 godine na UKC Tuzla. Kao svaki pacijent, i ja sam 7 dana prije operacije izvadio sve potrebne nalaze kako bi se ustanovilo da sam potpuno zdrav i da mogu “leći” na operacijski sto. Dan prije operacije, tačnije 25. 05. 2016. godine dolazi mi poziv sa UKC Tuzla, da mi je termin odgođen, zbog navodnog kvara na jednom od aparata za ligamenoplastiku. Odlazim do UKC-a, da ispitam zbog čega odgađanje operacije, jedan od glavnih uposlenika mi kaže da je zbog uređenja operacione sale odgođena operacija. Ko koga tu zajebava, da izvinete?

Ja moram ispaštati zbog toga možda, što nemam rodbine, prijatelja i štele na UKC-u Tuzla?

I prelazim i preko toga, iako sve kuha u meni! Prije 15-tak dana, ponovo dobijam termin (21. 07. 2016), tj. današnji dan. Pošto su mi prethodni nalazi takoreći izgubili validnost, tj. zastarjeli, ponovo sam prisiljen na nova zračenja da bi ih ponovo izvadio. Ponovo sam sve obavio, i 20. 07. 2016 tj. jučer sam se javio anasteziologu, koji mi je sve objasnio, i danas sam trebao u 09:00h biti operisan.

Međutim, kada sam sa pidžamom i papučama došao na šalter, da me upute u određenu sobu prije operacije, oni mi saopštavaju da su me pomiješali sa Pjević Almirom, koji također ima danas operaciju, isto kao ja, lijevog koljena, i mene ponovo pomijeraju i odgađaju za 7 dana.

Slika
https://s26.postimg.org/7dcvupni1/280_t ... 7_16_4.jpg

Pa dragi moji, da nije žalosno, bilo bi smiješno. Ovo je nestvarno zaista! Nije istina! Zbog čega toliko neodgovornosti, i neprofesionalizma tuzlanskih ljekara?

Ovo je jedan od primjera zašto mladi napuštaju našu državu, nažalost. Jer možda da sam imao “novce” ili štelu bio bih operisan možda 2013. godine, zar ne?

Ja sam doživio tzv.”pljuvanje, udaranje i poniženje” od svih radnika sa UKC-a Tuzla.

Ponovo im se moram javiti za 7 dana, a tad će me vjerovatno pomjeriti, možda sljedećeg mjeseca ili godine, ko zna?! Vjerovatno je hiljadu slučajeva takvih do sad bilo, nažalost. Ali ja više ne želim ćutati i trpjeti bolove, jer ako budemo šutjeli, nikad nam neće biti bolje u ovoj našoj napaćenoj državi.

Ja hoću da svi imamo svoja prava, i da se svako liječi na vrijeme! Danas, sutra će neko drugi isto povrijediti koljeno. Hoće li i on čekati 4 godine, kao ja? Možda, ko zna“?

(Tuzlanski.ba)

Svasta... bas je "SLAVNA" ova tuzlanska klinika...

Zločin na Klinici za psihijatriju UKC-a Tuzla: Liječeni narkoman zadavio pacijenta

Pacijent A.Dž. ubijen dok je bio vezan za krevet. Za ubistvo osumnjičen drugi pacijent R.R., koji se na Klinici nalazio zbog liječenja ovisnosti o drogama.

02.08.2016
Slika

Kantonalno tužilaštvo u Tuzli otvorilo je opsežnu istragu o ubistvu 57-godišnjeg pacijenta A.Dž., koje se dogodilo u nedjelju na Klinici za psihijatriju Univerzitetskog kliničkog centra Tuzla u naselju Solina. Za ovo ubistvo osumnjičen je 32-godišnji R.R., koji je također bio pacijent spomenute klinike i koji je uhapšen.

-Smrt je najvjerovatnije nastupila davljenjem. Izdao sam naredbu za obdukciju kako bi se utvrdio tačan uzrok i mehanizam smrti. Izdata je naredba za neuropsihijatrijsko vještačenje osumnjičenog, kako bi se utvrdilo da li je djelo počinjeno u stanju neuračunljivosti – kazao je tužilac Dražen Miličević.

Kako se nezvanično moglo čuti, A.Dž. i R.R. navodno su bili smješteni u istoj sobi. Ubijeni je, pretpostavlja se, zbog stanja u kojem se nalazi, bio vezan za krevet. Tokom boravka u sobi, pacijent je stvarao buku, što je revoltiralo R.R., koji je nakon kraćeg vremena fizički nasrnuo na 57-godišnjaka. Prema, također, nezvaničnim saznanjima, osumnjičeni za ubistvo se na ovoj Klinici nalazio zbog liječenja ovisnosti o drogama, a u bolnicu je primljen u petak.

Inače, Klinika za psihijatriju je ustanova otvorenog tipa. Zbog osjetljivosti slučaja u policiji i tužilaštvu nisu mogli govoriti o detaljima. Iz UKC Tuzla također se niko nije oglašavao o ovom slučaju, jer se radi o pacijentima psihijatrijske klinike.

(S. K./Faktor.ba)

Detalji ubistva u Tuzli: Narkoman golim rukama zadavio svezanog pacijenta

Neuracunljiv ha? Zar nije ZATO na TOJ klinici? A osoblje?
Bice opet, po ko zna koji put, sve po "standardima" (njihovim)? "Mir, mir, niko nije kriv"...

Određen pritvor 32-godišnjaku: Radoš bio neuračunljiv kada je zadavio pacijenta - Kantonalni sud u Tuzli je na prijedlog Tužilaštva Tuzlanskog kantona odredio jednomjesečni pritvor 32-godišnjem Rusmiru Radošu, kojeg se sumnjiči da je u nedjelju u popodnevnim satima na Klinici za psihijatriju UKC-a Tuzla ubio 57 - godišnjeg pacijenta A. Dž.
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:50:13, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 20:15:19

Da covek ne poveruje u ovoliku dozu lupetanja koje slusamo godinama!
Ovo je VRH VRHOVA!
Koji je on neizivljeni narcisoidni JADNICAK! Nadam se da mu je ovo poslednje lupetanje...
Sta sve covek ne radi da ostane u fotelji, no nisu ni gradjani vise ludi i slepi - raspada mu se sve sto nije uz Panonska jezera i centar grada.

Slika

Imamović: Tuzla će dobiti najveće carstvo pješaka u BiH /FOTO/ - Tuzla će početkom septembra dobiti najveću neprekidanu pješačku zonu u BiH koja će počinjati od Slane Banje do same jezgre grada i to sve zahvaljujući pješačkom mostu u čiju izgradnju će biti uloženo oko 300.000 KM. Izgradnja mosta koji će povezati Gradski park u Tuzli sa kompleksom Panonskih jezera počela je sredinom juna i trebala bi biti okončana do početka septembra. Jučer je urađena najvažnija faza projekta, a odnosi se na postavljanje željezne konstrukcije. Projekat se realizuje sa ciljem povećanja nivoa bezbjednosti učesnika u saobraćaju i vezivanja rekreativnog i kulturno-istorijskog prostora Slane Banje sa pješačkom zonom istorijske jezgre Tuzle, čime će se postići i veća posjećenost turista pješačkoj zoni kao i ugostiteljsko-trgovinskim objektima u centru. „ Osnovni cilj je stvoriti ubjedljivo, ali ubjedljivo najveće carstvo pješaka u BiH i bivšoj Jugoslaviji u samome centru grada, to je osnovni cilj.“, ističe Jasmin Imamović gradonačelnik Tuzle...

Naravno... Dervis Cicko je nabrojao samo ponesto:

San i java: 278 hiljada razloga za odlazak - Kada se usudite da spiskate budžetskih najmanje 278.000 KM za pješački most koji mikro-lokalno komunikacijski vodi od nigdje prema ničemu i ako već imate takvo slično višemilionski vrijedno “postignuće” na par stotina metara udaljenosti, to je zasigurno nevjerovatan zdravorazumski prolaps i znak političke raspamećenosti, ljudske oholosti, nepristojnosti i odsustva bilo kakvog kontakta sa crnom stvarnošću zlopatnog života značajnog dijela Tuzlaka. Čak i da je slano-jezerska “turistička sezona” i cijele Božije godine, a ne krajnje optimistična dva-tri mjeseca... Definitivno se pokazalo, i pored taktičko-operativnih postignuća tipa “ Tvrtko u parku”, “Pannonica na Pingi”, “Vodoskok pred Barokom”, M.L.King pred opštinom, “BIT-ovi do BIT-ova i sl., ali na smetljištu: ZOO park i restoran “Vrtić”, kino “Radnik”, “Špira”, “Univerzitetska biblioteka”, stadion “Jedinstvo”, Stara opština itd., da se u slijepoj ulici. Naslijeđeni realni proizvodni sektor u Tuzli i radna mjesta su kolaboracionistički u tišini razoreni do placarinsko-rentijerske razine... To je danas Tuzla: politički smiješni patuljak za podsmijeh i sprdnju ruralnih nazalnih elemenata i privredno Potemkinovo selo. Ipak, imamo “Pannonicu”!?

Ko bi rekao... zar i LAZE? Politicari u BiH to "ne znaju"...

Slika

Skandalozno: Most iz Gradskog parka do jezera koštat će 538.000 maraka! - “Ovo su male kućne majstorije gospodina Merkatora, a vezane su za pješački most “za niđe”, koji od Gradskog parka vodi do Panonike”, stoji u uvodu pisma koje nam je poslao čitalac iz Tuzle i radnik jednog javnog preduzeća Grada Tuzla, želeći skrenuti pažnju na predizborne obmane gradonačlenika Jasmina Imamovića. On navodi da je netačna informacija koju je putem probranih medija dao gradonačelnik Imamović u vezi sa cijenom izgradnje ovog, po mnogima nepotrebnog mosta. “Nije tačno da će most građane Tuzle koštati “pišljivih” 280.000 maraka, koliko je javno obznanio majstor obmana svake vrste, bivši bradonja Imamović, nego dvostruko više”, piše naš čitalac i objašnjava: “Ne lezi vraže, meštar Merkator je ovaj projekt podijelio u tri faze: 1. Faza – Konstrukcija mosta 280.000,00 KM - 2. Faza – Uredjenje Sjeverne kapije (jezerska stana) 158.291,91 KM, i 3. Faza – Uredjenje Južnog pristupnog platoa (iz parka) 100.000,00 KM - Sve đuture koštat će 538.291,00 KM. Na ovaj način su gradske stručne službe, na čelu sa glavnim šefom, prekršile Zakon o javnim nabavkama (podijelili su isti projekat na tri djela), i prevarili gradjane Tuzle, po ko zna koji puta”, navodi se u pismu... Evo prilike nadležnim tužiteljima i policiji u Tuzli da provjere objavljene tendere za spomenute radove u oskrnavljenom Gradskom parku i da potvrde ili demantuju sumnje u kršenje zakona o javnim nabavkama...

Sumnjam da ce (kao i do sada xxx puta) nadlezni tuzioci i policija u Tuzli iskoristiti "priliku"... cuva njega njegov "jaran"...
Bravo "Mosnik" za komentar - citala sam sta gradjani misle - sve u tom stilu:

Slika
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:51:00, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 20:47:25

"Blago" gradjanima ove drzave, zar ne?

Slika

Mektić: Salihović se bavi mešetarenjem, on više ne može ostati na poziciji državnog tužioca - Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić žestoko je kritikovao državnog tužioca Gorana Salihovića kojeg je lično optužio za mešetarenje i curenje informacija iz predmeta o kupovini vile Milorada Dodika u Beogradu te predmeta poput Bobar i Pavlović banke. - On je kazao kako od Salihovića traži da automatski preispita validnost njegove fakultetske diplome, što Tužilaštvu Bosne i Hercegovine ne bi trebalo predstavljati problem s obzirom na to da on nije, kako navodi, završio fakultet na Marsu već u Zagrebu. "Mislim da Goran Salihović sprovodi istragu tendenciozno i da pokušava izvršiti pritisak na mene kako ne bih govorio o neradu, mešetarenju s predmetima i curenju informacija. I on učestvuje u curenju informacija iz ključnih koruptivnih afera tipa Bobar banke i Pavlović banke", rekao je Mektić. Dodao je kako to Salihović radi preko grupe ljudi od kojih su neki i iz kriminalnog miljea poručujući kako se ovo pod hitno mora raščistiti s obzirom na to da je riječ o državnom tužiocu koji mora biti profesionalan... "Mi nemamo glavnog tužioca koji je svjestan situacije države u kojoj živimo i koji ima odgovornost spram situacije. Umjesto da mobiliše sve moguće snage sigurnosti on pokušava putem marginalnih predmeta izmisli istrage poput moje diplome. Zagreb nije daleko, neka pošalje istražioca i riješio je tu dilemu. On se bavi medijskim spekulacijama, a ozbiljan državni tužilac za jedan dan otklonio bi tu dilemu", kazao je Mektić... "On više ne može ostati na toj poziciji. Najbolje bi bilo kada bi sam uvidio da ništa nije uradio za sve ovo vrijeme i da ode, a da umjesto njega dođe neka osoba koja će pokrenuti neke stvari u BiH i vratiti građanima vjeru u pravnu državu", kazao je Mektić...

Cccc...

Slika

Ministar Mektić proziva Salihovića: “Preko Mate Đakovića su curile informacije iz Tužiteljstva BiH” - ... Mektić je Salihovića nazvao i “nesposobnim”, ali optužio i za curenje informacija o pojedinim istragama.”On je ustvari glavni mešetar u državi, jer je preko Mate Đakovića izvlačio informacije i dokaze u slučaju Pavlović banke, te s njima trgovao kod najvažnijih ljudi u SNSD-u. Isti je slučaj i sa Bobar bankom, gdje su u pitanju krupni kriminalci. Sve to imam zadokumentovano i s tim ću veoma brzo izaći u javnost”, ustvrdio je ministar Mektić, dodavši kako će on pokazati svu nesposobnost glavnog tužioca.

Ha, ha, ha... vreme je da i Salihovicu (i jos mnogima) vidimo ledja...
Covek bez dana tuzilackog iskustva postao GLAVNI drzavni tuzilac (i to kakav!) - to samo u BiH moze... pa cemu se onda cuditi?

Slika

Glavni tužilac BiH Goran Salihović tuži ministra Dragana Mektića zbog klevete - Glavni tužilac Tužilaštva Bosne i Hercegovine Goran Salihović pokrenut će postupak po tužbi za klevetu protiv ministra sigurnosti BiH Dragana Mektića. - Nakon što je ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine Dragan Mektić optužio glavnog državnog tužioca Gorana Salihovića za "mešetarenje" i curenje informacija iz predmeta o kupovini vile Milorada Dodika u Beogradu te predmeta poput Bobar i Pavlović banke, iz Tužilaštva BiH kazali su kako ovaj organ radi u skladu sa zakonom i da niko nema pravo vršiti pritisak kada će tužiteljske odluke biti donesene...
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:51:52, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 21:17:23

nevenkagaragic je napisao:Vest je vise nego strasna, jednostavno ne mogu verovati da je Dijana Milic izgubila poslednju bitku, bitku za svoj zivot.
Neka joj laka zemlja. Pocivala u miru...nadam se da njeni dzelati nece...
Jeste li sada zadovoljni Sesename Cosicu, Milorade Novkovicu i ostali nazovi kolege, "borci" za istinu i pravdu...kako to jadno zvuci uz vasa imena!
Steta sto nema onoga u kojeg se vecina kune (boga), bas mi je zao sto ga nema ipak, da pomete ovu zemlljinu kuglu od lazova, ulizica i svakojake gamadi.
Nisam poznavala Dijanu, ali sam pratila njen rad na ovoj odvratnoj tuzlanskoj pravosudnoj (pre svega) aferi.
Cudo da je i ovoliko izdrzala...
Iskreno saucesce njenoj porodici

Strašna vijest: Preminula tužiteljica Dijana Milić

objavljeno: 04. 08. 2011
Tuzlanska tužiteljica Dijana Milić preminula je danas u UKC Tuzla, u 44. godini života. Ovakav ishod njene i borbe ljekara za njen život, niko nije mogao pretpostaviti.

I prije smrti zdravstveno stanje Dijane Milić bilo je izuzetno teško i na UKC Tuzla je bila priključena na aparat za vještačko disanje na Odjeljenju intenzivne njege i terapije.

Slika

Milićeva je u bolnicu primljena 19. jula zbog metaboličkog poremećaja i smještena na Odjeljenje gastroenterologije. Međutim, prije par dana imala je srčani arest i od tada se nalazila na intenzivnoj njezi, gdje je bila priključena na aparate za vještačko disanje.

Advokat Dijane Milić, Josip Muselimović, u izjavi za Slobodnu Bosnu je rekao kako je u razgovoru sa njenom majkom i bratom saznao da je Dijana Milić u posljednja dva mjeseca, otkako je suspendovana i saznala da će protiv nje biti podignuta optužnica, gotovo prestala uzimati hranu i da je patila od nesanice.

Nakon smještaja u bolnicu, stanje se nije popravljalo, unatoč naporima ljekara da infuzijom pomognu organizmu u borbi za izlazak iz teškog stanja.

Prije dva dana, razgovarali smo s njenom majkom Azom, koja je rekla da je zdravstveno stanje njene kćerke kritično, te da ni s njom ne komunicira, jer je u komi.

Zbog strašnog mobinga,i zakulisnih radnji kojima je bila izvrgnuta od strane kolega i drugih uticajnih ljudi iz pravosuđa, ponajviše zbog slučaja “profesori tuzlanskog odjela Pravnog fakulteta iz Sarajeva”, Dijana Milić je jednostavno prestala uzimati hranu i došlo je do poremećaja organizma.

Šta god ko mislio, u javnosti će Dijana Milić ostati kao osoba koja se podredila svojoj profesiji i koja je bila među rijetkima koji se o postulate borca za pravo nije ogriješila.

Na žalost, u vrijeme dok je radila, nije imala potrebnu podršku kolega iz Tuzlanskog tužilaštva, a neki su otvoreno radili protiv nje. Kolege su je krivično prijavile, suspendovana je s posla, a finale ove strašne igre je njena smrt.

Hoće li oni koji su doprinjeli njenoj smrti imati mirnu savjest? (ri)

tuzlalive.ba

nevenkagaragic je napisao:Da, slazem se sa svim sto je rekla majka Dijane Milic, pogotovo sto sam pratila razvoj, bolje reci zataskavanje na sve moguce nacine, afere "Pravni fakultet".
Neka se stide svi, i kolege i pretpostavljeni, koji su cutke posmatrali, ucestvovali i "kumovali" preranoj smrti kolegice kojoj nisu ni do kolena.
Hoce li Glavni kantonalni tuzilac Sesenam Cosic, Glavni federalni tuzilac Zdravko Knezevic, Predsednik VSTV-a Milorad Novkovic (a ima tu jos i Izo Tankic, Azra Miletic...itd) podneti ostavku?
Posebno nepotrebni i anemicni Milorad Novkovic sa svojim jadnim VSTV-em koje vec 9 godina samo uzaludno trosi novac. Sram ih bilo!
Da imaju obraza ne bi se vise ni pojavljivali na radnim mestima, ali obrazi u BH pravosudju su djonovi odavno!

Slika
http://s26.postimg.cc/9wagvoh15/58_0_SA ... b_1495.jpg
Slika
"SAN", 10.08.2011.

U raljama pravosudne klike…cak i kolegica Dijana Milic!

Ispovijest Aze Milić: Tražili su da Dijana lično potpiše poziv za sud, a ona je bila u komi!

nevenkagaragic je napisao:"Dijanu Milic su ubili" - dr Zdravko Grebo
Da, dr Grebo (ISPRAVNO) misli da "postoji udruzeni zlocinacki poduhvat" ...
Da, upleteni su mocni ljudi kojima se tesko suprotstaviti...
A da li bas, ako su ONI "MISEVI" koji su se osetili ugrozenim?
Zna li ovo drustvo (ah, kakvo drustvo plasljivih miseva) kako se postupa s misevima?
Zar su SVI uplaseni, zar su SVI neciji podanici, zar su SVI dvolicni, jadni, tipicni primerci ovog drustva?
Hoce li ipak NEKO "praviti neku kampanju,...koja bi usprkos velikim pritiscima, drzala taj slucaj zivim."
Pa...HOCEMO LI da znamo ISTINU???

Slika

"DANI", 12.08.2011.

1.
Slika
http://s26.postimg.cc/jd4vg1q9l/60_1_Da ... li_800.jpg

2.
Slika
http://s26.postimg.cc/ktgdy6t6h/60_2_Da ... li_800.jpg

3.
Slika
http://s26.postimg.cc/6oakwdk55/60_3_Da ... li_800.jpg

4.
Slika
http://s26.postimg.cc/irfwjxv7d/60_4_Da ... li_800.jpg

Da... OVO je BH pravosudje...
AKO tuzioci svojim kolegama cine ono sto su ucinili Dijani Milic, cemu se mogu nadati "obicni" gradjani ove drzave?
Proslo je 5 godina i NIKO nije odgovarao...
Pocivala u miru Dijana Milic...

Da se podsetimo velike sramote BH pravosudja (i krivice bez kazne naravno):

Strana 22
Strana 23
Strana 24
Strana 25
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:54:48, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 21:44:23

Da, pogledaj...

"I kriknut ces!
Iz sveg srca,
tamo gdje te mogu cuti... "

POGLEDAJ i vidjet ćeš....

Slika
mirjana zadar
Datum prijenosa: 19. tra 2011.
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:55:42, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Čet Avg 04, 2016 21:53:44

Ah, ah, kakvih sve "profesionalaca" ima ova drzava...

Hronika: Kako je izigran Zijad Kapetanović-Zićo?

Autor: Desk - Aug 4, 2016 12
Slika

Poznati Tuzlak, Zijad Kapetanović, kao i mnogi drugi vlasnici kuća u prigradskom naselju Bare, početkom rata su se sklonili sa linije fronta. U povlačenju pred snagama odbrane grada, četnici su spaljivali i rušili kuće pa je i kuća Zijada Kapetanovića –Ziće stradala.

Beskućnik u vlastitom gradu je uz pomoć prijatelja i rodbine, 27.jula 1995. godine kupio stan od Branislava Biljetine, koji se od ratne opasnosti sklonio u inostranstvo. Ovlašteni zastupnik gazdovanja i prodaje stana Biljetine je bio tuzlanski advokat Drago Reljić. On je sa kupcem, gospodinom Zijadom Kapetanovićem potpisao ugovor nakon što je kupac dvosobnog stana u cjelosti isplatio ugovoreni iznos od 35.000 konvertibilnih maraka. Međutim…

Ugovor je advokat Reljić je morao ugovor ovjeriti u Općinskom sudu, u roku od šest mjeseci. To je učinio tek 2002. godine. Ali, tada Branislav Biljetina, došavši iz daleke Kanade, tuži da je ugovor pravno ništavan i traži da se kupac Zijad kapetanović-Zićo briše iz knjige vlasništva. U tužbi ne spori da je primio cjelokupni iznos od 35.000 maraka. Tada nastaje pravo zamešateljstvo u koju glavnu rolu igra advokat Reljić.

Na Opštinskom sudu, advokat Reljić se pojavljuje kao svjedok odbrane Kapetanovića, jer mu je potpisivanjem kupo-prodajnog ugovora iscrpljeno zastupstvo Branislava Biljetine. Općinski sud ne uvažava tužbu, ali Kantonalni sud uvažava žalbu Biljetine i donosi Presudu kojom se prodavcu vraća stan!

Zamešateljstvo se nastavlja tako što je sad pravni zastupnik Kapetanovića postao Drago Reljić! Žalbe na Presudu Kntonalnog suda u Tuzli, kao neosnovane odbijaju Vrhovni sud i Ustavni sud BiH.

Kako se u svemu ovome Zijad kapetanović-Zićo našao izigranim i prevarenim, kako od strane prodavca stana Branislava Biljetine i advokata Reljića, to je morao sad svog advokata tužiti za nadoknadu pretrpljene štete, računajući cijenu stana i zatezne kamate.
Na način kako je Reljić bio, u istoj pravnoj stvari, advokat i tužitelju i tuženom jasno je da je i on morao biti tužen! Sa malom šansom da se odbrani.

Da li je pri cijelom zamešateljstvu advokat Reljić pokazao zavidnu količinu neznanja ili je po srijedi nešto drugo, utvrdiće sud. (E.A.)

tuzlalive.ba
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Uto Maj 15, 2018 22:56:11, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

PrethodniSljedeća

Povratak na Razno