Članci o sudcima kriminalcima BiH

Re: Članci o sudcima kriminalcima BiH

Postod nevenkagaragic u Pon Jul 02, 2012 23:47:49

A onde poce dolaziti "Avaz" i na more...bolje da nije...pokvari mi mir.
Cuj ovo : "Sudije rade kao i klima uredjaji"
Ah, radili, ne radili...svejedno je.

Slika
"Dnevni avaz", 30.06.2012.
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sub Maj 26, 2018 18:52:46, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod antikorupcija u Sri Jul 04, 2012 17:46:09

Negativna diskriminacija kao da ljudi u pisranici i portiri nisu ljudi a eto samo su sudije i stručni saradnici ljudi...
antikorupcija

Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 10:03:21

Postod nevenkagaragic u Čet Jul 05, 2012 22:26:45

Bravo za tekst Dzenana Karup-Drusko! Odlican je!
Jedino se ne bih slozila da ce biti POCETAK KRAJA PRAVOSUDJA U BIH ukoliko Goran Salihovic bude izabran za glavnog tuzitelja Tuzilastva BiH...
Pre bih rekla: BICE TO KRAJ KRAJA PRAVOSUDJA U BIH (pocetak kraja je davno bio)!

Slika
VECI FORMAT :
http://s4.postimg.cc/3uek74bal/6_Dani_0 ... ic_800.jpg
"DANI", 05.07.2012.
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sub Maj 26, 2018 19:33:08, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod mirakolo u Pet Jul 06, 2012 01:36:37

nevenkagaragic je napisao:A onde poce dolaziti "Avaz" i na more...bolje da nije...pokvari mi mir.
Cuj ovo : "Sudije rade kao i klima uredjaji"
Ah, radili, ne radili...svejedno je.

Slika

Najbolje bi bilo da klima uredjaje potpuno skinu
nisu uopste potrebni jer ako ce raditi kao klima uredjaji "PUNO CE SE UMORIT"
mirakolo

Pridružio se: Sri Jul 04, 2012 20:17:59

Postod mirakolo u Pet Jul 06, 2012 11:34:06

Znate sta se desi kada se sa razlogom obratite Uredu Disciplinskog tuzioca ?

Posto traze izjasnjenje o sudca (a isti nikad nece priznati da je nepravilno radio vec kaze:"Radio sam po propisima i mom saznanju), onda nakon sto taj sud saznaje o prituzbi ODMAH predmet daje drugom sudcu te DOLAZI VAM ODLUKA DA NEMOGU DALJE ISTRAZIVATI JER NIJE GOSPODIN SUDAC NA DUZNOSTI...ili sl.ILi kazu da navedene cinjenice neukazuju na povrede mada je povreda ocigledna. Malo je izrecenih discip.mjera.A moze vam se desiti i da KADA JE VISE NEGO JASNO DA POSTOJE POVREDE POSTUPKA-dodje vam odgovar doslovno ovakav:"Odustaje se od daljnjeg istrazivanja-ispitivanja postojanja povreda jer na gosp.....(ime sudca) postoji samo vasa prituzba.

Dakle zakljucak da je mali broj izrecenih discipl.mjera za sudce i tuzitelje upravo razlog sto je vrlo malo "onih hrabrih stranaka" koji ce na papir u SVOJOJ PRITUZBI STAVITI CINJENICE KRSENJA ZAKONA I LJUDSKIH PRAVA OD ODREDJENOG SUDCA I SUDA te ste vi mozda onda i jedini pa i razlozi vidljivi kao pojedinac nista niste ucinili.Oslobadja se optuzbe te poslije vam se i podsmijava.Zato hrabro naprijed i bez adv.(i manjih troskova) sami sastavite i posaljite prituzbu i istinu...Vidicete da ce tada biti i vise izrecenih discip.mjera.

Ako se obratite predsjedniku suda(a sto bi i trebali kao 1.stepenica je) pa on nepoduzme nista niti nakon trazenja izuzeca sudca neudovolji vam se onda tek ako nastavi se diskriminacijski i sl.postupati isti sudac onda sljedeca stepenica je obracanje UREDU DISC:TUZITELJA.
Znajte sta se desi da izbjegnu ohladiti svoju fotelju-preds.suda tada predmet da u rad drugom sudcu.....i tako prolaze god. i nigdje na vidiku konacna odluka...
mirakolo

Postod muricenes u Pet Jul 06, 2012 12:40:06

mirakolo je napisao:Znate sta se desi kada se sa razlogom obratite Uredu Disciplinskog tuzioca ?

Posto traze izjasnjenje o sudca (a isti nikad nece priznati da je nepravilno radio vec kaze:"Radio sam po propisima i mom saznanju), onda nakon sto taj sud saznaje o prituzbi ODMAH predmet daje drugom sudcu te DOLAZI VAM ODLUKA DA NEMOGU DALJE ISTRAZIVATI JER NIJE GOSPODIN SUDAC NA DUZNOSTI...ili sl.ILi kazu da navedene cinjenice neukazuju na povrede mada je povreda ocigledna. Malo je izrecenih discip.mjera.A moze vam se desiti i da KADA JE VISE NEGO JASNO DA POSTOJE POVREDE POSTUPKA-dodje vam odgovar doslovno ovakav:"Odustaje se od daljnjeg istrazivanja-ispitivanja postojanja povreda jer na gosp.....(ime sudca) postoji samo vasa prituzba.

Dakle zakljucak da je mali broj izrecenih discipl.mjera za sudce i tuzitelje upravo razlog sto je vrlo malo "onih hrabrih stranaka" koji ce na papir u SVOJOJ PRITUZBI STAVITI CINJENICE KRSENJA ZAKONA I LJUDSKIH PRAVA OD ODREDJENOG SUDCA I SUDA te ste vi mozda onda i jedini pa i razlozi vidljivi kao pojedinac nista niste ucinili.Oslobadja se optuzbe te poslije vam se i podsmijava.Zato hrabro naprijed i bez adv.(i manjih troskova) sami sastavite i posaljite prituzbu i istinu...Vidicete da ce tada biti i vise izrecenih discip.mjera.

Ako se obratite predsjedniku suda(a sto bi i trebali kao 1.stepenica je) pa on nepoduzme nista niti nakon trazenja izuzeca sudca neudovolji vam se onda tek ako nastavi se diskriminacijski i sl.postupati isti sudac onda sljedeca stepenica je obracanje UREDU DISC:TUZITELJA.
Znajte sta se desi da izbjegnu ohladiti svoju fotelju-preds.suda tada predmet da u rad drugom sudcu.....i tako prolaze god. i nigdje na vidiku konacna odluka...

Ima jos bolje, podneses prijavu 2010, sudac 2011 ode sa mjesta Opcinskog suca na mjesto Kantonalnog suca, a onda 2012 dobijes odgovor od VSTV BiH, da ne mogu voditi disciplinski protiv suca, jer on vise ne radi na istom radnom mjestu. (nije postupajuci sudac)
muricenes

Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 12:42:50

Postod mirakolo u Pet Jul 06, 2012 16:24:30

Vidim da ste dobro shvatili sta sam htjela reci ...i o cemu se radi, te kakva je "SUDSKA PRAKSA" da zaobilazak da se donese meritorna odluka o stvarnoj i ocevidnoj krivici pa da GA -JE mogu "izvuci" da neodgovara za pocinjeno...i neizrekne disc.mjera ili pak da im se zato smanji i plata pa i ostane bez posla u tezim slucajevima.

A kako bi mogli hodati laganog djepa?

I njihov rad se treba ocjenjivati prema ucinku i uspjehu-isto kao i svakog ilo kojeg uposlenika . A i zasto bi drugi radnici za ucinjene radne povrede odgovarali a ONI NE ?

Kako ste i Vi rekli taj isti "nemarni" bude UNAPRIJEDJEN i poslan umjesto na nizu stolicu a on bude poslan U FOTELJU....
mirakolo

Postod nevenkagaragic u Ned Jul 08, 2012 14:33:29

mirakolo je napisao:Vidim da ste dobro shvatili sta sam htjela reci ...i o cemu se radi, te kakva je "SUDSKA PRAKSA" da zaobilazak da se donese meritorna odluka o stvarnoj i ocevidnoj krivici pa da GA -JE mogu "izvuci" da neodgovara za pocinjeno...i neizrekne disc.mjera ili pak da im se zato smanji i plata pa i ostane bez posla u tezim slucajevima.

A kako bi mogli hodati laganog djepa?

I njihov rad se treba ocjenjivati prema ucinku i uspjehu-isto kao i svakog ilo kojeg uposlenika . A i zasto bi drugi radnici za ucinjene radne povrede odgovarali a ONI NE ?

Kako ste i Vi rekli taj isti "nemarni" bude UNAPRIJEDJEN i poslan umjesto na nizu stolicu a on bude poslan U FOTELJU....

ONI ne odgovaraju za ucinjene povrede, kao i ona zasticena vrsta kojoj ONI idu "niz dlaku" (politicari, doktori, profesori).
To je zatvoreni krug BH sistema "ja tebi - ti meni"!
Osim svog slucaja, znam jos mnoge i imala sam uvid u dokumente : VSTV-e i takozvani "disciplinski" tuzioci na svaku prijavu - prituzbu samo ispune ime i prezime u uobicajeni formular gde pise "NEMA ELEMENATA..." i ODBIJAJU bilo kakvu disciplinsku analizu, a o kazni da ne govorim.
VSTV je "dzaba bacanje para"...da nije tako BH pravosudje ne bi sve dublje tonulo u blato.
Sve mislim dotaklo dno, a oni "provrte" jos dublje (da ne spominjem slucajve Leutar, Pravni fakultet i Sesenama Cosica sa svojim "saradnicima", Krstana Simica, Milorada Barasina...).
Jad i cemer kud god pogledas, no tu su uvek zalbe (pogotovo Milorada Novkovica) kako im je malo novca, slabe plate... ZARADITI platu - e, to niko ni da se nasali spomenuti.
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod nevenkagaragic u Ned Jul 08, 2012 14:48:28

Kako zaraditi platu i fotelju, cak i u pravosudju?
Laktanjem?
Da, nazalost! Ko jos pita za REZULTATE rada ili nerada?
Zivi bili, pa videli... kako ce proci izbor za Glavnog tuzioca Tuzilastva BiH!

"SLOBODNA BOSNA", 05.07.2012.

1.
Slika

2.
Slika
VECI FORMAT :
http://s3.postimg.cc/f9733ilg3/7_2_SB_0 ... ti_tuz.jpg

3.
Slika
VECI FORMAT :
http://s28.postimg.cc/8l1ftz619/7_3_SB_ ... ti_tuz.jpg
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sub Maj 26, 2018 19:17:08, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod mirakolo u Pon Jul 09, 2012 00:35:53

Ne vjerujem da će se olako “ispraviti ustaljena praksa” pa i dolaskom novih u fotelju.
SIT GLADNA NERAZUMI
mirakolo

Postod nevenkagaragic u Pon Jul 09, 2012 21:01:27

OVO JE (jedna od mnogih) ORIGINALNA -TIPICNA BH prica u sest nastavaka...
"Uzmi ago koliko ti drago", NIKO ti nista nece... ili JAD i CEMER bosanskohercegovackog drustva!

PRICA PRVA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ FRIGOS - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (I) : Kako su Ćelo, Šaja i Naser Orić postali uzdanice velikog bošnjačkog biznisa u Čeliću?! Bošnjački vrh je 1997. godine najavio preporod fabrike „Frigos“ i „herojskog“ Čelića. A onda je započet beskrajni niz nezakonitih radnji čiji je ishod nestanak silnog državnog novca i stečaj u fabrici. Sarajevske moćnike naslijedilo je općinsko rukovodstvo koje, uz podršku TK-a, dokrajčuje fabriku i budućnost cijelog kraja... Slijedi prvi nastavak feljtona o planskom uništavanju velike privredne nade BiH koja je postala obrazac za organizovano čerupanje domaćih privrednih potencijala...Da se radi o ozbiljnoj priči i planovima u interesu šire zajednice, garantiralo je i prisutvo visokih gostiju, a naročito riječi tadašnjeg federalnog premijera Edhema Bičakčića, koji je svečano pustio u rad postrojenje. Da se radi o historijskom događaju za Čelić, ali i velikoj šansi za cijelu BiH, jer čelićke proizvodne kapacitete nije mogao podmiriti urod voća iz cijele zemlje:... Doduše, neki od prisutnih su ispod oka i s nelagodom gledali prema sarajevsko-tuzlanskom ešalonu četvrtastih grdosija sa tamnim naočarima. Sarajevsku ekipu predvodio je Ismet Bajramović Ćelo, a tuzlansko-podrinjsku Naser Orić. Zbog bliskosti sa političkim vrhom, bili su to tada medijski veoma tetošeni likovi, pa je običan narod i njihovo prisustvo nevino doživljavao kao pridavanje posebnog značaja čelićkom kraju.Rijetki su bili oni koji su sve to vidjeli realističnije; koji su u ovim zvanicama prepoznali preventivnu demonstraciju sile u režiji tada svemoćnog Senada Šahinpašića Šaje, a time i nimalo ružičastu budućnost čelićke fabrike...

PRICA DRUGA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ FRIGOS - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (II): U raljama Cenexa, braće Delimustafić i svemoćnog Timura Numića!Drugi nastavak feljtona posvećenog uništenju Fabrike za preradu voća i povrća 'Frigos' u Čeliću, autora Hasana Hadžića, sumira činjenice koje su dovele do prekomjernih zaduženja ove kompanije, putem kojih su svoje tutorstvo nad čelićkom firmom bahato nametali braća Delimustafić i ondašnji direktor Centrale SDA, svemoćni Timur Numić...

PRICA TRECA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ 'FRIGOS' - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (III) : Šuti, ako nazovem broj devet, bit ćeš ubijen!... Šta mu znači broj devet?!... Suljo, prodat si!... Udario si na državu!...SULEJMAN ŠADIĆ, bivši direkotr 'Fruteks'-a: "Sjedio je do mene i diskretno rekao: 'Šuti, ako nazovem broj devet - bit ćeš ubijen!' Dalje sam ga pitao - šta mu znači broj devet? On odgovara: 'Ovdje je sve pripremljeno da budeš ubijen! Ima grupa koja će doći ako se pozove broj devet i onda si gotov. Ja ti samo pomažem!'... S moje druge strane je sjedio naš advokat Mensur Radončić. Ja ga pitam: 'Šta priča ovaj Bahrija?' On mi je odgovorio: 'Suljo, izdat si, prodat si! Idi ti odavde, a ja ću ostati, ne možeš se boriti, udario si protiv države!' Šokiran svim tim, pokupio sam svoje stvari i krenuo.“...

PRICA CETVRTA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ 'FRIGOS' - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (IV): Vapaj generala Rasima Delića - Ne mogu vam pomoći! ALIJA samo TIMURU vjeruje!...NEIZMJERNI DOPRINOS PROPASTI ČELIĆA OD STRANE TADAŠNJEG PREMIJERA TUZLANSKOG KANTONA: Bajazit Jašarević nije htio u martu ove godine, tokom pripreme ovog feljtona, odgovoriti na naša dostavljena pitanja o kontinuiranoj podršci uništavanju čelićke fabrike u njegovom prvom, zatim nastavku te podrške u drugom premijerskom mandatu...

PRICA PETA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ 'FRIGOS' - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (V): Babo, doveli su nas da vas protjeramo iz fabrike, jer kažu da ste banditi! Koga štiti tužilaštvo? Fahrudin Ćehajić je šokiran činjenicom da i nakon deset godina tužilaštvo nije otkrilo ko je otuđio jagode: „Pa svi to znaju, samo tužilaštvo ne zna. Ja sam u to vrijeme rekao inspektoru i ko je to uradio i po čijem nalogu. Čovjek iz Berivita, općinske firme, je to priznao, a kako ne bi kad smo obili njegov sto u dijelu firme koju je privremeno koristio Berivit i našli skinute etikete Frigosa. Imali smo zapisnik o tome, ja sam dao izjavu i nakon svega čovjek se mora pitati je li uloga tužilaštva da kriminal skriva ili otkriva.“

PRICA SESTA...

DEPO FELJTON/SLUČAJ FRIGOS - OBRAZAC ZA ORGANIZOVANU PROPAST BH. PRIVREDE (VI): Apsurdna istina: Iako je sahranio najveću fabriku čelićkog kraja, Sead Muminović 15 godina vlada Čelićem! ...Ali, ima još dokumenata koji vrište za akcijom tužilaštva. Tako je Meliha Mustafić, sudski vještak ekonomske struke iz Tuzle za samo godinu dana napravila dva potpuno suprotna vještačka nalaza i mišljenja o imovinskoj strukturi Frigosa i Fruteksa, a da u međuvremenu u krug čelićke tvornice niko nije ni zakoračio...Na isto pitanje o rješavanju zahtjeva Fructala nije htjela odgovoriti ni Mihaela Savičić Godžirov, općinska pravobraniteljica i predsjednica Udruženja pravobranilaca Federacije na čijoj internet-biografiji piše da je stručnjak upravo za Aneks G Sporazuma o sukcesiji i naročito za Sloveniju. Nije nam htjela odgovoriti ni kako se pečat općinskog pravobranilaštva Čelića mogao naći na predratnom zapisniku općine Lopare...

Ovo je SAMO jedan slucaj NEKAZNJENOG zlocina prema drzavi i njenim gradjanima...koliko ih je jos mozemo samo zamisliti.
"Bravo" za pravosudje i vlastodrsce!
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

PrethodniSljedeća

Povratak na Razno