NOVINCKI CLANCI o pohvalama nosioca vlasti i sudaca

Re: NOVINCKI CLANCI o pohvalama nosioca vlasti i sudaca

Postod Kandic u Pet Jan 08, 2016 13:26:26

Da malo ozivimo ovu temu :-)
Kandic

Pridružio se: Uto Okt 15, 2013 14:16:09

Postod nevenkagaragic u Pet Jan 08, 2016 20:20:30

Kandic je napisao:Da malo ozivimo ovu temu :-)

Hajde dobro, kad je vec tema ozivljena, onda cu i ja u svojim postovima obnviti nestale slike - clanke (posto sve imam u svojoj arhivi).
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Pridružio se: Sri Maj 26, 2010 13:52:14

Postod Kandic u Pet Jan 08, 2016 20:30:54

nevenkagaragic je napisao:

Hajde dobro, kad je vec tema ozivljena, onda cu i ja u svojim postovima obnviti nestale slike - clanke (posto sve imam u svojoj arhivi).

Uvazena, nemojte se niposto muciti, idemo je oziviti od 2016 pa na dalje, ako se sta lijepo desi da pisemo :-)
Kandic

Re: NOVINSKI CLANCI o pohvalama nosioca vlasti i sudaca

Postod nevenkagaragic u Pet Jan 08, 2016 21:44:18

Kandic je napisao:
nevenkagaragic je napisao:

Uvazena, nemojte se niposto muciti, idemo je oziviti od 2016 pa na dalje, ako se sta lijepo desi da pisemo :-)

Zavrseno Kandicu... pa "navalimo" na pohvale BH pravosudju!
Evo, ja cu prva da ne bude da NEMA IZUZETAKA, a primetila sam jednu osobu jos 2010.godine u vreme hajke na Dijanu Milic - JEDINA koje je digla glas PROTIV HAJKE je:
RUZICA JUKIC !

Navescu par stranica na ovom forumu gde se spominje njeno ime u pozitivnom smislu naravno:

Strana 122

Strana 164

Strana 168

Strana 216

Strana 219

Slika
http://s14.postimg.cc/udtuhkpxd/Sesenam ... 5_2010.jpg
"Dnevni avaz", 26.05.2010.

Slika
http://s4.postimg.cc/gyju61l71/8_Avaz_1 ... e_celo.jpg
"Dnevni avaz", 18.04.2015.

EDIT - DOPUNA 10.01.2016.:

I opet bravo za RUZICU JUKIC !
Zasto?
Evo: Lična imovina bh. sudaca i tužitelja prestaje biti tajna
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sub Maj 26, 2018 20:47:09, izmjenjena 2 puta
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Re: NOVINSKI CLANCI o pohvalama nosioca vlasti i sudaca

Postod nevenkagaragic u Pet Jan 08, 2016 21:53:58

Jos bih jedno ime spomenula (opet zensko):
DALIDA BURZIC
Pokazala je svoju profesionalnost na mestu sudije Kantonalnog suda Sarajevo.
PRVA se usudila kazniti jednog od pripadnika zasticene vrste u BiH, takozvanu "doktorka smrt" - Amilu Cvijetic-Koldzo .

Verujem da ce bas ona - Dalida Burzic doci do istine i PRAVDE u strasnoj tragediji malog Mahira Rakovca...

Slika
"Dnevni avaz", 05.01.2016.

"MAHIROV ZAKON" ili ZLOCIN I KAZNA
Posljednji put menjao nevenkagaragic dana Sub Maj 26, 2018 20:47:44, izmjenjena samo jedanput
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod Kandic u Ned Jan 10, 2016 12:45:10

Dogovorena gradnja nove zgrade Općinskog suda u Tuzli

Izgradnja nove zgrade Općinskog suda u Tuzli, bila je tema današnjeg sastanka delegacije Vlade Tuzlanskog kantona s predstavnicima Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH (VSTV) Općinskog suda u Tuzli, te direktorom sudske administracije Norveške.

Izgradnja zgrade Općinskog suda u Tuzli jedan je od značajnijih ciljeva VSTV-a BiH kada je u pitanju unaprijeđenje efikasnosti rada sudova. Procijenjeni troškovi izgradnje zgrade iznose oko 2,8 miliona eura, a glavni finansijer je Evropska unija.

"Radi se o veoma važnom projektu kojem će Vlada TK-a dati svu potrebnu podršku i biti partner u realizaciji", izjavio je premijer Kantona Bego Gutić navodeći da je i pored teške situacije u Budžetu, Vlada u nacrtu Budžeta za 2016. godinu planirala značajna sredstva uložiti u oblast pravosuđa.

Kako je rečeno na današnjem sastanku, radi se o rušenju trenutnog objekta "Doma armije" i izgradnju potpuno novog objekta koji će zadovoljavati sve evropske standarde. Izgradnjom novog objekta, za koji se kaže da će biti najljepša pravosudna institucija u BiH, dugoročno će se riješiti sve prostorne potrebe Općinskog suda u Tuzli.
Slika
Podršku ovom projektu dala je i Vlada Kraljevine Norveške, a direktor sudske administracije Norveške Sven Mariusurke istakao je da je Tuzla veoma bitan grad u Bosni i Hercegovini i da Vlada treba imati i veće ambicije da se renoviraju svi objekti pravosudnih institucija".

Rok za izradu projektne dokumentacije je juni 2016. godine, a zbog trajanja pripremnih procedura Evropske unije, početak konkretnih radova na terenu očekuje se početkom 2017.godine, saopćeno je iz Vlade TK.

Klix
Kandic

Postod law u Pet Feb 05, 2016 11:21:48

Izvanredni rezultati Tužilaštva KS u 2015 godini

Glavna tužiteljica Kantonalnog tužilaštva KS Dalida Burzić je istakla da je prilikom preuzimanja ove funkcije zatekla dosta neriješnih predmeta, a neki od njih su stajali u ladicama i po šest godina. U prijavama po poznatim izvršiocima u svim vrstama predmeta smanjeni su zaostaci za 39 posto, a za 62 posto je smanjen broj neriješenih istraga koje […]

Glavna tužiteljica Kantonalnog tužilaštva KS Dalida Burzić je istakla da je prilikom preuzimanja ove funkcije zatekla dosta neriješnih predmeta, a neki od njih su stajali u ladicama i po šest godina. U prijavama po poznatim izvršiocima u svim vrstama predmeta smanjeni su zaostaci za 39 posto, a za 62 posto je smanjen broj neriješenih istraga koje su trajale duže od jedne godine.

“Rezultati su puno bolji nego što sam očekivala. Mi smo najveće kantonalno tužilaštvo u FBiH i imamo mnogo veći priliv predmeta nego druga tužilaštva. Raduje me da je 21 tužilac ostvario normu preko 100 posto. Devetero ih nije imalo normu, za razliku od 2014. godine kada ih je bilo 15”, kazala je glavna tužiteljica Kantonalnog tužilaštva KS Dalida Burzić.

Tužiteljica je istakla nekoliko glavnih istraga koje su vodili, a među njima su predmeti GRAS, Bosnalijek, Balijagić, Holiday i Mrkva.

“Bilo je puno starih prijava, starijih od pet godina, koje nisu bile riješene. U 2015. godini riješeno je 75 posto tih istraga. Prošle godine se radilo na ozbiljnijim i kompleksnijim predmetima, jer je u jednoj optužnici bilo više osoba. Imali smo šest finansijskih istraga, što je prvi put otkako postoji tužilaštvo, jer nikada nisu vođene finansijske istrage”, kazala je Burzić.

“Pokušavamo raditi brzo i efikasno i to očekujemo i od kantonalnih sudova”, kazala je Burzić misleći na to da još nije određeno ročište za izjašnjavanje o krivnji u predmetima Bosnalijek i Balijagić.

Optužnica u predmetu Bosnalijek potvrđena je 24. decembra, a u slučaju Faruka i Adnana Balijagića 9. decembra.

Na današnjoj konferenciji za novinare Bruzić je kazala i kako će optužnica za slučaj Holiday biti podignuta u aprilu. Alen Čengić, Vahid Alić, Jasmin Kulenović, Mehmed Puškić i Adnan Hadžibajrić nalaze se u dodatnom tromjesečnom pritvoru koji može trajati do 6. aprila. Riječ je o predmetu organizovanog kriminala.

“Kada je u pitanju slučaj ‘Mrkva’, riječ je o velikom predmetu gdje postoji visok stepen osnovane sumnje da su počinili poreznu utaju od 5,5 miliona KM, a Kantonalni sud je donio odluku o puštanju na slobodu 22. januara”, rekla je Burzić.
– U prijavama po poznatom izvršiocu u svim vrstama predmeta zaostaci smanjeni za 39 posto
– Za 44 posto smanjen broj neriješenih istraga, a za 62 posto broj neriješenih istraga koje su trajale duže od jedne godine
– Za 25 posto povećan broj pritvorskih predmeta u 2015. godini
– Podignuto 1.228 optužnica protiv 1.661 osobe
– 10 osuđujućih presuda iz privrednog kriminala i 306 iz općeg
– Pet puta više žalbi na presude u odnosu na 2014. godinu
– Ukupno po prijavama zaostaci smanjeni za 38 posto
– Broj prijava starijih od pet godina smanjen za 75 posto
– Udio osuđujućih presuda u odnosu na oslobađajuće 90 posto

http://epravo.ba/izvanredni-rezultati-t ... 15-godini/

--------
http://epravo.ba
law

Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 12:23:47

Postod kopitaneskita u Čet Dec 21, 2017 17:52:49

Kako da je ova tema zamrla?
Jeli nema pohvala?
kopitaneskita

Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 14:26:55

Postod nevenkagaragic u Sub Maj 26, 2018 21:09:30

kopitaneskita je napisao:Kako da je ova tema zamrla?
Jeli nema pohvala?

Hahaha... PROPALA TEMA totalno!
Cak sam se i JA prevarila i to grdno, posebno kad je u pitanju Dalida Burzic! A verovala sam joj nazalost!
Pokazala se... i u slucaju Dzenan Memic - ZALOSNO i JADNO!
Jos je tu JEDINA svetla tacka - Ruzica Jukic i nadam se da ce i ostati...

U toku vracanja izgubljenih slika pronadjh i ovu (e bas "izgubljenu") temu...
PRAVDA ZA DENISA
nevenkagaragic

Postod kopitaneskita u Pet Jun 29, 2018 14:33:32

Da, Nevenka. Propala tema !!
kopitaneskita

Pridružio se: Čet Dec 21, 2017 14:26:55

PrethodniSljedeća

Povratak na Razno