Nepravilna Dostava

Moderator: moderator_dostave

Nepravilna Dostava

Postod draski09 u Sub Feb 25, 2012 13:20:02

Jucer sam dobio Poziv od Rodjaka da mi je stiglo Plavo Pismo, kao osticeniku i da bi trebao doci na Sud inace mi se prijeti kaznom ok nekoliko par tisuca maraka.
Moje pitanje je, kako je moguce da netko treci primi moje plavo pismo? Po zakonu nesmiju ni vlastiti Roditelji primiti Pismo a kamoli netko kao npr. u mome slucaju Rodjak. I koliko ja znam da to nema veze iako se ne Zivi u Bosni. Ako se nemoze dostaviti onda se nemoze dostaviti.
draski09

Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 13:11:35

Re: Nepravilna Dostava

Postod muricenes u Ned Apr 22, 2012 21:50:58

Po kojem to "zakonu" ne moze ni roditelj primit pismo ?
muricenes

Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 12:42:50

Postod draski09 u Čet Maj 10, 2012 23:02:21

Zakon, Sudija, itd. itd. ako znate pravilo koje je aktuallno u bosnoj molim vas recite a ne na pitanje moje, jedno drugo pitanje staviti, ja znam kakv je zakon u austriji da svaka punoljetna osoba mora osobno otici u postu po pismo. A i to nije bitno recimo da vlastiti Roditelji mogu pismo preuzeti ok je, ali ne trece osobe kao npr. Rodbina.
draski09

Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 13:11:35

Postod muricenes u Pon Maj 14, 2012 12:44:20

1. Postupak ti se ne vodi u Austriji, nego u BiH, zakon Austrije ne vazi u BiH.

2. Ovdje nema sudija - ne znaju koristiti forum.
muricenes

Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 12:42:50

Postod mirakolo u Sri Jul 04, 2012 23:16:46

Ako vam je rodjak na vasoj adresi kojoj ste se vodili dok ste bili u Bosni, kao punoljetna osoba moze i bez vas primiti i smatra se kao da je i vama uruceno.Osim toga ako vec znate da je primio i sta stoji u tom pismu onda ste sami dali znak sudu da ste u saznanju o tome te nemozete se pravdati da Vi to niste primili.

Da ste i saznali o prijemu a niste se odazvali tome sud bi vam ponovo isto slao ili trazio novu vasu adresu da Vam dostavi ako sud nesazna za vasu novu adresu on stavi na oglasnu plocu suda tu obavjest-javna je i ako za 15 dana od te objave i objave u glasilima neodazovete se a radi se o krivicnom postupku pogu vas i kazniti pa i putem Konzulata Vas traziti...

A ukoliko prije odlaska iz Bosne postupak bio u toku -Vi ste onda bili i duzni sud obavjestiti o promjeni Vase adrese
mirakolo

Pridružio se: Sri Jul 04, 2012 20:17:59

Postod kathi u Sri Nov 05, 2014 07:28:37

Pravo na potrazivanje duga po odluci suda zastarijeva protekom roka od 10 godina,medjutim kada tuzitelj u navedenom roku pokrene izvrsenje,onda tesko da ce do zastare ikad doci,jer od svake naredne poduzete radnje u cilju prinudne naplate,otpocinje novi zastarni rok.
kathi

Pridružio se: Sri Nov 05, 2014 07:20:45

Postod Kandic u Pet Nov 07, 2014 16:25:43

kathi je napisao:Pravo na potrazivanje duga po odluci suda zastarijeva protekom roka od 10 godina,medjutim kada tuzitelj u navedenom roku pokrene izvrsenje,onda tesko da ce do zastare ikad doci,jer od svake naredne poduzete radnje u cilju prinudne naplate,otpocinje novi zastarni rok.

Tacno tako
Kandic

Pridružio se: Uto Okt 15, 2013 14:16:09

Postod antimafija u Pet Nov 07, 2014 20:02:48

kathi je napisao:Pravo na potrazivanje duga po odluci suda zastarijeva protekom roka od 10 godina,medjutim kada tuzitelj u navedenom roku pokrene izvrsenje,onda tesko da ce do zastare ikad doci,jer od svake naredne poduzete radnje u cilju prinudne naplate,otpocinje novi zastarni rok.

kathi = Sxandy = Xandra je ista osoba, vjerovatno psihopata.

Sve poruke koje pise, vec postoje na forumu u nekoj drugoj rublici.

Npr ovu koje je napisao, izvorno se nalazi na "dug za telefon": viewtopic.php?f=28&t=3931&start=0&st=0&sk=t&sd=a

A licno ju je napisao moderator KANDIC

Kandicu predlazem ti da upratis ova 3 nicka, kada vidis da su na istom IP-u banuj ih sva 3
antimafija

Pridružio se: Pon Maj 04, 2009 10:08:25

Postod kathi u Pet Nov 21, 2014 14:39:20

Pravo na potrazivanje duga po odluci suda zastarijeva protekom roka od 10 godina,medjutim kada tuzitelj u navedenom roku pokrene izvrsenje,onda tesko da ce do zastare ikad doci,jer od svake naredne poduzete radnje u cilju prinudne naplate,otpocinje novi zastarni rok.

Pridružio se: Sri Nov 05, 2014 07:20:45

Povratak na Dostava sudskih pismena: otvorena pitanja